Genel

2021’de En Çok Okunan 4 Kitap

Mesaj Menüsü ve Detaylar.

  • “Bir” – John Morris
  • “Usta ve Margarita” – Mikhail Bulgakov
  • “Dorian Gray’in Portresi” – Oscar Wilde
  • “Uwe’nin İkinci Hayatı” – Fredrik Bakman
  • İyi Bir Kitap Aşağıdaki Unsurları İçermelidir:

983 kelime

4 dakikalık okuma

Kitaplar tüm zamanların en iyi hobisidir.Birisi çizer, biri kitap okur; bunlar bizim eğlencelerimiz. Hem çocuklar hem de yetişkinler kitap okuyor, ama hangi kitapları okumalısınız? Bu makaleye göz atalım.

  1. ” Bir ” – John Morris

Uygulama açısından, ama çok özgün bir fikir açısından görünümünün zamanda alışılmadık bir kitap memnunum.DNA analizine dayalı optimal çöpçatanlık için bir programın geliştirildiği bir dünyada çeşitli hikayeler gelişiyor. Herhangi bir cinsiyet, statü veya kökenden çiftler oluşabilir.

“Bir ” den ciddi bir şey beklemeyin, ancak kolaylaştıracaktır reading.It ilginçti, ancak bazı hikayeler diğerlerinden daha fazla sevilmiyordu ve biraz banal görünüyordu. Bir dizi, yazarın her bölümün sonunda okuyucuyu devamı okumaya ikna etmek için bir “yem” sağladığı bir kitaptır.

  1. “Usta ve Margarita – – Mikhail Bulgakov

Muhteşem (pek çoğu benimle aynı fikirde olmasa da) kitapları, arsası o kadar bükülmüş ve kapsamlı ki, onu tarif etmeye bile çalışmayacağım.Şahsen, işten zevk aldım, ama tekrar okumak niyetindeyim çünkü ilk seferinde özü tam olarak kavrayamadığım için huzursuz hissediyorum.

Ve saygıdeğer yaşına rağmen, “Usta ve Margarita” nın gençler de dahil olmak üzere hala aktif olarak okunması şaşırtıcıdır. Bulgakov’un LiveLib web sitesindeki çalışmaları her zaman takdir edilmiş ve her zaman Rus ve Sovyet klasiklerinin derecelendirmelerinin en üstünde olmuştur.

  1. ” Dorian Gray’in Portresi ” – Oscar Wilde

Oscar Wilde’ın çok ünlü bir romanı, ana karakter yerine yaşlanan ve değişen bir portrenin yaratılmasıyla ana karakterin ölümsüzlüğü ve ebedi gençliği kazandığı yer.

Harika bir parça, tartışmayacağım. Ancak şu ana kadar neden bu kadar popüler olduğunu ve daha da önemlisi, diğer klasik eserlerden çok daha popüler olduğunu merak ediyor.Skandal, egzotik ve kısır olan her şeyin hala insanları cezbettiğine inanmama rağmen.

Romanın yayınlanmasından sonra toplumda bir skandal patlak verdi. Tüm ingiliz eleştirileri onu ahlaksız bir eser olarak kınadı, bazı eleştirmenler yasaklanmasını istedi ve romanın yazarı-adli ceza.Wilde kamu ahlakına iftira atmakla suçlandı. Öte yandan sıradan okuyucular romanı kucakladılar.

  1. ” Uwe’nin İkinci Hayatı ” – Fredrik Bakman

Bauman’ı popüler yapan bir kitap, aynı zamanda başka bir (aynı zamanda iyi) kitap da yayınlandı.Olumlu eleştiriler alan ve şu anda İlk 250’de yer alan “Uwe” ye (2015) dayanan bir film çekildi.

Kitabın kendisi “ilk bakışta dünyanın en kasvetli adamı ” hikayesini anlatıyor, ama iyi bir kalbi vardı.Ve bir dava hayatını sonsuza dek değiştirecek.

İyi Bir Kitap Aşağıdaki Unsurları İçermelidir:

İyi Bir Kitap Bu Unsurlara Sahip Olmalıdır

Potansiyel okuyucular bir kitabı ellerinde tutarken birkaç faktöre bağlı olarak seçebilirler.Kitabın başlık sayfasını, telif hakkı bildirimini veya içindekiler tablosunu hiç okumadıysanız, konunun size hitap edip etmediğini hızlı bir şekilde belirleyebilirsiniz. Diğer okuyucular, iyi bir yazı ve ilgi çekici bir hikaye kanıtı için kitabın gövdesini tarayabilir. İşte bir sonraki büyük Amerikan romanı mı yoksa bir çocuk kitabı mı olursa olsun, her iyi kitabın sahip olması gereken bazı unsurlar.

Açılış Sayfaları

Harika bir kitabın açılması, okuyucuyu yarasadan koparmalı ve okuyucuyu yarasaya kadar meşgul etmelidir. end.As sonuç olarak, kitap yazımı güçlü bir açılışla başlamalıdır. Hem kurgusal olmayan hem de kurgu yazarları için kitaplarının başlangıcı, ana karakterlerini kurma, anlatı seslerini sergileme ve hikayenin kazıklarını açıklama fırsatı sunar.Harika bir kitabın ilk birkaç sayfası, birinin kitabın tamamını okuyup okumadığını belirleyebilir.

Zorlayıcı Karakterler

Büyük bir edebi kurgu eseri her zaman zengin, çekici karakterlere sahiptir.Karakter okuyucuları büyüler ile nefret veya sevgi tespit etmelerini sağlar. Bu karakterler gerçek hayatta kusurlu ve çok yönlüdür, çünkü engelleri ve ahlaki testleri aşarak bize insan doğası hakkında fikir verirler. Arsa ve karakter gelişimi genellikle ayrılmaz bir şekilde bağlantılıdır çünkü okuyucular olayları bir karakterin gözünden yaşarlar.

İyi Bir Hikaye

Bir okuyucu bir roman, kısa bir hikaye veya başka bir yaratıcı yazı parçası aldığında, hikayenin dikkatini çekmesi gerekir. Harika bir hikaye, okuyucuyu ilk sayfadan, kışkırtıcı olaydan yükselen eyleme ve doruğa kadar meşgul eder.Hikayeleri özümseme yeteneği tesadüfen olan bir şey değildir. Yazma sürecine başlamadan önce, iyi yazarlar, nerede yer alacaklarını bilmek için arsalarını özetlemek ve belirli olayları vurgulamak için saatler harcarlar.

Mükemmel ve Unutulmaz Diyalog

İyi bir kitap unutulmaz, keskin bir diyaloga sahip olacak.En çok satan romanlardaki diyalog, hikayeyi ilerletir, karakterlerinizin kişiliklerini ortaya çıkarır ve hikayeye derinlik katar. İlk taslak, birinci veya üçüncü şahıs anlatımına çok fazla eğilirse, yazarın daha sonraki taslaklarda göreceli dengeyi yeniden sağlama niyetidir ve yazar, aşırı kullanılırsa gelecekteki taslaklarda dengeyi yeniden sağlamanın yollarını bulacaktır.

Benzersiz Yazı Stili

Bir stil, bir yazarın bir hikayeyi nasıl aktardığı veya bir fikri farklı bir ses ve tonda ifade etmesidir. Kelimeleri nasıl kullandığınız, ne tür edebi araçlardan hoşlandığınız, cümlelerinizi nasıl yapılandırdığınız, hatta yazma zanaatına nasıl yaklaştığınız olsun, her yazarın kendi tarzı vardır.Kariyerleri boyunca, yazarlar kendilerini kendi benzersiz yollarıyla nasıl ifade edeceklerini öğrenirler. En iyi durumlarda, sonuç farklı bir yazı stiline sahip bir romandır.

Yukarıdakiler genellikle iyi bir kitap yapacak olan şeydir. Bununla birlikte, EL James tarafından yazılan Raunchy 50 Shades of Gray üçlemesi gibi kitaplar için kuralın istisnaları vardır.Birçok kitap eleştirmenine göre kitap en çok satandı, ancak yazı stili amatörceydi.

Okuma için teşekkür ederiz!

Bu yazıyı beğendiyseniz, bunlara da göz atın:


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu