Genel

2021’de hangisi daha iyi: Windows Defender veya Avast?

Mesaj Menüsü ve Detaylar.

 • Virüsler
 • Avast vs Windows Defender 2021
 • Türler
 • Windows Defender vs. Avast: Hangisi daha iyi kötü amaçlı yazılım koruması sunar?
 • Özellikler
 • Windows Defender vs. Avast: Sisteminiz için Hangi Antivirüs Daha iyidir?
 • Windows Defender vs. Avast: Hangisi daha iyi bir kullanıcı arayüzüne sahip?
 • Hangisi daha ucuz, Windows Defender veya Avast?
 • Windows Defender ve Avast’ı tamamlama!!!
 • 2021’de hangisi daha iyi: Windows Defender veya Avast?SSS

Kelimeler: 1863

Okuma süresi: ~ 7 dakika

Windows Defender’a karşı karşılaştırmak ve 2021’de hangisinin gideceğini düşünmek mi istiyorsunuz? Endişelenme. İşte okumanız gereken derinlemesine bir kılavuz. Bilgisayarınızın sakladığı veri ve bilgilerin kaç kez güvende olduğunu düşünüyorsunuz?Artan siber suç ve güvenlik sorunları nedeniyle. Yazılımınızı ve verilerinizi tüm kötü amaçlı yazılım işlevlerine karşı korumak çok önemlidir.

Windows Defender ve Avast

Bu modern çağda, çevrimiçi bankacılık, çevrimiçi satın alma veya iş yapma olsun, çoğunlukla internete bağımlıyız. Tamamen internete bağımlıyız, bu da verilerimizin çeşitli şekillerde çalınması veya imha edilmesi olasılığını artırıyor.

Bilgisayarınızın düzgün çalışmadığını veya verilerin veya bilgilerin bozulduğunu ne sıklıkla anlıyorsunuz?Bu, bazı temel kötü amaçlı kod etkinliklerinin bir sonucu olarak ortaya çıkabilir. Kötü amaçlı yazılım olarak da bilinen kötü amaçlı kod, virüsler, solucanlar, Truva atları ve kötü amaçlı uygulamalar gibi çeşitli tehditlerden oluşur.

Kötü amaçlı bir kod, doğada acımasız ve kötü niyetli olan kötü bir koddur. Kötü amaçlı kod, yalnızca virüsten koruma yazılımı ile kolayca kontrol edilemeyen bilgisayar virüsleri için en yaygın tehdit olarak kabul edilir.

Aşağıdakiler, bir kez girildiğinde yazılımınıza çeşitli şekillerde zarar verebilecek en yaygın kötü amaçlı kod türlerinden bazılarıdır.

 1. Virüs: Çok popüler bir terim olan virüs, aslında kendisini çoğaltma veya çoğaltma ve diğer dosyalar arasında yayılma yeteneğine sahip bir bilgisayar programıdır. Yayarak dosyaları yok eder, bilgisayarın sabit sürücüsünü yeniden biçimlendirir ve uygulamanın düzgün çalışmasında çeşitli sorunlara neden olur.

Virüsler

En yaygın virüs, MS Access, MS Word, MS Powerpoint gibi uygulama yazılımlarını etkileyen bir makro virüstür.

 1. Solucanlar: Bir kullanıcı bir dosyayı çalıştırdığında veya bir dosyayı başka bir bilgisayara aktardığında yayılan diğer bilgisayar virüslerinin aksine. Solucanlar, insan müdahalesine ihtiyaç duymadan kendi başlarına yayılma yeteneğine sahiptir. Bu, kendi kendini çoğaltabilir ve kendilerinin birden çok sürümüyle sonuçlanabilir.
 1. Truva atı: Truva atının, verileri yok etmek veya silmek amacıyla bilgisayara girmek için arka kapı virüsü olduğu söylenir. Kullanıcıların, bir bağlantıyı her açtığınızda veya yeni bir web sitesini ziyaret ettiğinizde görünen çekici reklamlarla kandırılması yaygındır. Bu sitelere Truva atı virüsü bulaşmış olabilir.
 1. Kötü uygulamalar: Kötü uygulama, bir bilgisayarda depolanan verilerinizi ve bilgilerinizi yok edebilecek başka bir kötü amaçlı koddur.

Artık bilgisayarların ve verilerin hangi yollarla etkilenebileceğini biliyoruz ve yazılımımızın tüm kötü amaçlı yazılım etkinliklerinden korunmasını önlemek için bir dizi Virüsten Koruma koruması mevcut. Ve bugün birçok Antivirüsden bahsedeceğiz. Avast vs. Windows Defender Virüsten Koruma yazılımı bilgisayarınız için tercih edilir, çünkü onu tüm kötü amaçlı yazılım işlevlerinden korur.

Ayrıca Okuyun: Windows Defender vs BitDefender-2021’de hangisini seçmelisiniz?

Windows Defender ve Avast 2021

Avast antivirus size bir internet güvenliği ailesi sunar. Avast, Microsoft Windows, makrolar, Android ve iOS gibi işletim sistemleri için bir yazılım güvenliği uygulaması oluşturdu. Tüm kötü amaçlı yazılım etkinliklerinden ücretsiz antivirüs koruması sağlayan 45 dilde mevcuttur.

Antivirüs çeşitli özelliklere sahiptir, ancak Avast’ın diğer antivirüs şirketlerinin genellikle premium planlarına dahil ettiği gelişmiş yardımcı programlar için çeşitli paketleri vardır.

Avast güvenlik programları yalnızca internete bağlı cihazlar içindir. Avast’ın içerdiği ürünlerin listesi aşağıdadır.

 • Avast free antivirus:- Bu ürün ticari olmayan ve ev kullanımı için ücretsizdir. Bu, 12 aylık bir abonelik gerektirir ve diğer Avast ürünleri için reklam içerir.
 • Avast pro antivirus: – Bu antivirüs aynı zamanda tüm ücretsiz sürümlere sahip ev kullanımı içindir. Bu Virüsten Koruma ürününde ayrıca güvenli bölge tarayıcısı, güvenli DNS ve sanal alan bulunur. Bu program kayıt gerektirmez, ancak daha fazla kullanmak için bir lisansa veya etkinleştirme koduna ihtiyacınız olacaktır.
 • Avast Internet Security: – bu Avast ürünü pro’nun tüm kalitesini içerir. Ayrıca sessiz bir güvenlik duvarı ve anti-spam içerir. Bu ürün, bir önceki ürün gibi kayıt gerektirmez, ancak bir lisans ve etkinleştirme kodu gerektirir.
 • Avast Premier: – Avast Premier, data shredder’a ek olarak internet güvenliğinin tüm kalitesini içerir. Bu program, Google Chrome gibi otomatik yazılım güncelleyicileriyle kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Ayrıca bir lisans veya etkinleştirme kodunun kullanılmasını da gerektirir.
 • Avast Ultimate: – Avast Antivirüsünün en iyi özelliklerini yıllık bir maliyetle ekleyin.

Türler

Avast Antivirus, kullanıcıların yazılımlarını etik olmayan sorunlardan korumaları için çeşitli çeşitlerde gelir. Öte yandan, Windows Defender olarak da bilinen Windows Defender Antivirus, verilerinizi korumak için bir antivirüste beklediğiniz birçok özellikten yoksundur.

Windows’un bu yerleşik Antivirüsü 8/8’de kullanılabilir. Microsoft Security Essential olarak 1/10 ve Windows vista/7. Bu Windows Defender Antivirüs, tam taramalar ve hızlı taramalar gibi çeşitli tarama türlerini gerçekleştirebilir. Ağınızı izleyen yerleşik güvenlik duvarı, en iyi özelliğidir. Ayrıca, bilgisayar korsanlarının ağınıza erişmenin yanı sıra her türlü bilgiyi çalmasını veya kazanmasını önler.

Windows Defender ayrıca yazılımında tüm tehlikeli web sitelerini ve güvenli olmayan indirmeleri engelleyen bir akıllı ekran yardımcı programı içerir. Ayrıca tanınmayan uygulamalar için web sitesinde arama yapmak için bir yapılandırmaya sahiptir.

Windows Defender, yerleşik bir ebeveyn denetimi özelliğine sahip olması nedeniyle bir avantajla birlikte gelir; bu özellik sayesinde ebeveynler çocuklarının çevrimiçi olarak ne izlediklerini izleyebilir ve web sitesinin kullanımını kontrol edebilir. Web sitesinde ne kadar zaman harcadıkları için bir zaman sınırı belirleyebilirler. Ancak bu ebeveyn özelliğini yalnızca Microsoft’un kendi tarayıcısını kullanıyorsanız kullanabilirsiniz.

Ayrıca Okuyun: Windows Defender vs McAfee-2021’de hangisini seçmelisiniz?

Windows Defender vs. Avast: Hangisi daha iyi kötü amaçlı yazılım koruması sunar?

Avast Logosu

Windows Defender ve Avast, bir virüs içerebilecek ve diğer belgeleri çökertebilecek dosyaları ve web sitesi bağlantılarını algılama açısından kullanıcılarına özelliklerine göre güvenlik sağlar.

Hangi Antivirüsün daha iyi koruma sağladığını bulmak için, hem Antivirüsler hem de AV Testleri ve AV Karşılaştırmaları olan iyi bilinen iki bağımsız güvenlik enstitüsü için bir test yapılmıştır.

Son zamanlarda Windows 10 platformunda bir test yapıldı. Geçen yılın Eylül ayında 202 örneğe karşı test edildiğinde, Windows Defender sıfır günlük kötü amaçlı yazılımların yüzde 100’ünü tespit etti ve engelledi. Ancak sonuçlar, yüzde 96’ya düştüğü için önümüzdeki ay geri döndü. 3%. 9.797 diğer örnekle karşılaştırıldığında. Testin genel senaryosu, Windows defender’ın 99’u tespit etmesiydi. Eylül ayında kötü amaçlı yazılımların %5’i ve %99’u. Bir sonraki ayda %9 ve 5/6 AV-Testinde güvenlik uzmanlarından koruma kategorisinde puan aldı.

Öte yandan Avast’ın güvenlik uzmanlarından 6/6 derece koruma sağlaması açısından mükemmel sonuçlar verdiği ortaya çıktı. Eylül ve sonraki aylarda sıfır günün yüzde 100’ünü tespit etti.

Bir kez daha benzer bir test, hem Antivirüsün 198 sıfır günlük hem de 10973 yaygın kötü amaçlı yazılım örneğine karşı test edildiği Temmuz ve Ağustos aylarında yapıldı.

Özellikler

Kuşkusuz Avast, her iki ayda da 99 tespit oranıyla en iyi sonucu gösterdi. her iki tür kötü amaçlı yazılım örneği için %9 ve %100. Güvenlik personelinden 6/6 puan almak.

Öte yandan, Windows Defender testte 5/6 derecesini 99 algılama derecesiyle paketledi. 0%. Ve 97. her iki ayda da sıfır günlük kötü amaçlı yazılımlara karşı %0.

Eylül 2017’de düzenlenen ve hem Antivirüsün verileri koruma hem de kötü amaçlı yazılımlarla mücadele etme yeteneklerini test ettikleri kötü amaçlı yazılımdan korunma testinin temeli. avast, 99 koruma derecesine sahip ADVANCED + ödülünü aldı. 99%. Windows Defender, 98 koruma derecesine sahip en düşük durum olarak kabul edilen TEST EDİLMİŞ ödülü aldı. 84%.

Testlere dayanarak, Avast’ın kullanıcısına Windows Defender’dan daha iyi bir güvenlik çözümü sağladığı açıktır.

Windows Defender vs. Avast: Sisteminiz için Hangi Antivirüs Daha iyidir?

Bu, arka planda sürekli çalışan herhangi bir uygulamanın her zaman sistem kaynaklarının bir kısmını tükettiği açıktır. Virüsten koruma yazılımı bir kolaylıktan başka bir şey değildir. Ve sisteminizi tüm kötü amaçlı yazılım tehditlerinden koruyun ve arka planda çalışmaya devam edin, bu da sistem kaynağınızın bir yüzdesini tüketmenize neden olur.

Her iki Antivirüs de kaynaklarının çoğunu tüketmeden sisteme yüksek düzeyde güvenlik sağlar.

Ancak, hangi Antivirüsün daha az kaynak tükettiğini haklı çıkarmak için yine bir test yapıldı. Bu AV-test performans testinde, dosya aktarımlarının yanı sıra uygulamaları indirirken ve yüklerken sistemde farklı virüsten koruma programlarının nasıl performans gösterdiğine baktılar.

Test, Windows Defender ve Avast’ın koruma kategorisinde 5/6 puan aldığı Eylül ve Ekim 2017’de gerçekleştirildi. Test, Eylül-Ekim 2017’de Windows 10 platformunda gerçekleştirildi.

Benzer şekilde, Temmuz-Ağustos 2017’de Windows 7 platformunda bir test yapıldı. Avast, Windows Defender’ın 4 puan aldığı 5/6 puan aldı. 5/5. Av-comparatives performans testi, bir dosyayı kopyalama, dosya aktarma, arşivleme, yükleme, bir uygulamayı kaldırma vb.Gibi temel görevleri gerçekleştirerek çeşitli sistem performansı faktörlerine dayanıyordu.

Avast, Windows Defender’ın STANDART ödülü AV-Comparatives’ten aldığı ADVANCED+ ödülünü paketledi. Bu nedenle, çalışma Avast’ın Windows Defender’a kıyasla sisteme daha az yük getirdiğini gösterdi.

Windows Defender Logosu

Windows Defender vs. Avast: Hangisi daha iyi bir kullanıcı arayüzüne sahip?

Kullanıcılar her zaman verimli çalışan ve yetkisiz gezinmeyi kolayca müzakere edebilen bir yazılıma ihtiyaç duyarlar.

Bununla birlikte, her iki Antivirüs de özellikleriyle zahmetsizce çalışır, ancak Avast, kullanıcılara daha iyi güvenlik koruması sağladığı için Windows Defender’dan daha iyi bir arayüz sağlar.

Hangisi daha ucuz, Windows Defender veya Avast?

Avast Antivirus farklı bir ürünle birlikte gelir, bu da her ürünün kendi fiyatına sahip olduğu anlamına gelirken, Windows Defender Avast gibi ek özelliklere sahip ücretli bir program sunmaz, bu nedenle bu kategoride karşılaştırma yapılamaz.

Windows Defender ve Avast’ı tamamlama!!!

Kaliteli bir Antivirüs ürün Koruma Sistemi konusunda bir ihtiyaç halini aldı. Tehditlerin ve siber suçların sistemlere tecavüz ettiği bir dünyada. Güvenlik ve güvenlik söz konusu olduğunda, ücretsiz ürünlere güvenmemek en iyisidir.

Dedikleri gibi, önleme tedaviden daha iyidir. Sisteminizin yazılımının iyi bilinen ve onaylanmış bir Virüsten Koruma Yazılımı ile korunmasını sağlamak mantıklıdır. Sonuç olarak, siber suçun oluşma olasılığı daha düşüktür.

Sonunda, Avast çatlak sürümünü kullanmadığınız sürece Avast’ın kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma ve kullanıcı arabirimi açısından Windows Defender’dan daha iyi güvenlik sağladığı açıktır. Yapılan bir test ve sonuç Avast Antivirüsünün oldukça kapsamlı olduğunu kanıtlıyordu. Ayrıca, Windows Defender’a göre daha geniş bir virüsten koruma koruması yelpazesi sunar.

Windows Defender Vs Avast mp3 dosyasını indirin

Windows Defender vs Avast-2021’de hangisini seçmelisiniz?SSS

Avast’ım varsa Windows Defender’a ihtiyacım var mı?

Evet, yapabilirsin, ama bunu yapmayı önermiyoruz. Her iki virüsten koruma programını da yüklerseniz, bunlar çakışabilir. Sadece birini seçmelisin.

Windows Defender pc’yi yavaşlatıyor mu?

Sadece virüs tespit aşamasında. Tarama yapmadan standart modu kullanırsanız, bilgisayarınız normal şekilde çalışmaya devam eder.

Avast, windows 10 ile ilgili sorunlara neden oluyor mu?

Avast’ın en son sürümüne sahipseniz antivirüs sorunları kaçırılacaktır.

Okuma için teşekkür ederiz!

Etiketler: Android, Antivirüs, Avast, Bitdefender, İş, indirmek, Google, internet, ios, amaçlı, McAfee, ağ, BİLGİSAYAR, yazılım, Pencereler, Windows Defender

Bu yazıyı beğendiyseniz, bunlara da göz atın:


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu