Donanım

Bir web kamerası satın alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Mesaj Menüsü ve Detaylar.

 • Bir web kamerası satın alma
 • Çeşitli web kamerası türleri:
 • Bağlantı:
 • Bağlantı seçenekleri şunları içerir:
 • Web kamerasının performansı:
 • Fiyat aralığı:
 • Müşteri geri bildirimi:
 • Ek özellikler şunları içerir:
 • Sonuç:

1062 kelime

4 dakikalık okuma

Giriş: Bir web kamerası, aileniz ve arkadaşlarınızla iletişimde kalmanın yanı sıra hayatınızı belgelemek için mükemmel bir araçtır. Ama ne gerekir bakmak için zaman satın almak mı? Bir web kamerası seçmek söz konusu olduğunda, yapılması gereken çok şey var consider.Do video veya hareketsiz görüntü kaydedebilen birine mi ihtiyacınız var? Hangi özellikler sizin için önemlidir? Bu blog yazısı, bir satın alma işlemi yaparken göz önünde bulundurulması gereken önemli faktörleri gözden geçirecektir. İyi alışverişler! Hadi başlayalım!

Çeşitli web kamerası türleri:

Yakınlaştırma çağrılarınız ve toplantılarınız için çeşitli web kamerası türlerini kullanabilirsiniz. 2022’de VTubing için en iyi web kameralarını seçmeden önce, aşağıdaki türleri ve gereksinimlerinizi göz önünde bulundurun.En yaygın olanlardan bazıları şunlardır:

  1. USB web kameraları: bunlar bilgisayarınıza bir USB bağlantı noktası üzerinden takılanlardır.Herhangi bir sürücü yüklemeye gerek yok, çalışıyorlar!
  2. FireWire web kameraları: bunlar bilgisayarınıza da takılır, ancak bağlantı biraz farklıdır.
  3. Video konferans web kameraları: Bu, video konferans için tasarlanmış bir web kamerasıdır.
  4. Web kamerası çevre birimleri: bu, cep telefonunuzla çalışan web kamerasını da içerir
  5. Tümleşik dizüstü bilgisayar web kameraları: Bazı dizüstü bilgisayarlarda yerleşik web kameraları bulunur.
  6. Harici, takılı web kameraları: bunlar monitörünüze takılan geleneksel görünümlü web kameralarıdır.

Bağlantı:

Bağlantı

Web kamerasının indirilebilecek sürücüleri olup olmadığını kontrol etmeyi unutmayın.Web kamerasının bilgisayarınızla uyumlu bir bağlantı noktasına ve ses kaydı için yerleşik bir mikrofona sahip olup olmadığını kontrol edin. Web kamerasının Bluetooth, Wİ-Fİ veya diğer kablosuz teknoloji türleriyle diğer cihazlara bağlanabilmesi bağlantı olarak adlandırılır. Ayrıca, uyumluluk sorunları için üreticiye danışın. Eğer satın almak için bir web kamerası kullanın dizüstü bilgisayarınızın, emin ol o uyumlu bilgisayar işletim sistemi.Bağlantı açısından, bilgisayarınızdaki bağlantı noktasının türünün web kameranızdan istediğinize karşılık geldiğinden emin olun. USB web kameraları modern bilgisayarların çoğuyla uyumlu olsa da, USB-C veya Thunderbolt web kameraları daha hızlı olabilir.

Bağlantı seçenekleri şunları içerir:

Birkaç model doğrudan bilgisayarınıza USB üzerinden bağlanmanıza izin verir. Bu, özellikle herhangi bir yazılım yüklemek istemiyorsanız, hemen takmak ve kullanmak için harikadır.Diğerleri sadece fişi olmayan bir USB kablosu tedarik eder. Bu web kameralarını kullanabilmeniz için önce bir yazılım yüklemeniz gerekir. Web kameralarının tümü bir USB kablosuyla bağlanırdı, ancak Wi-Fi özellikli web kameraları artık PC’ye sabit kablolu olmadan video aktarabilir. Bazı web kameraları, genellikle eğlence sistemleri için bilgisayarlarla birlikte kullanılan HDMI, DisplayPort veya bileşen kabloları üzerinden bağlanır. Apple Macbook’unuz varsa, USB-C ile uyumlu bir web kamerası aramanız gerekir. Web kameraları masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve akıllı telefonlar dahil olmak üzere çoğu cihazla çalışır.

Web kamerasının performansı:

Web kamerası performansı

Kare hızı, çözünürlük ve görüntü kalitesi.Bazı web kameraları, özellikle üst düzey modeller, düzgün video çeker. İyi aydınlatmada bile, bazı düşük kaliteli kameralar videonun bulanık veya pikselli görünmesine neden olur. Üreticinin video test görüntülerini ekleyip eklemediğini görmek için ürün açıklamasına bakın.

 1. Kare hızı:

Web kameraları, kendinizin videosunu yüksek kare hızında yakalamak için kullanılır, böylece başkalarıyla iletişim kurabilirsiniz.Daha yüksek bir kare hızı daha gerçekçi bir görüntüye neden olur. Öte yandan, daha yüksek bir kare hızı daha fazla bant genişliği ve depolama alanı tüketir. Bu nedenle, daha yüksek veya daha düşük bir kare hızının gereksinimlerinize daha uygun olup olmadığına karar verin.

 1. Çözünme:

Çözünme

Pikseller bir kameranın yakalayabileceği ayrıntı miktarını temsil eder, bu nedenle görüntü çözünürlüğü bir web kamerası satın alırken dikkat edilmesi gereken önemli bir faktördür. Çoğu web kamerası HD veya yüksek çözünürlüklü çözünürlüğe sahiptir. Daha yüksek çözünürlükler daha net ve daha hassas bir görüntü üretecektir.Daha yüksek çözünürlük daha fazla disk alanı gerektirir.

 1. Görüntü kalitesi:

Görüntü kalitesi çok önemlidir.Web kamerası yazılımı ve donanımı, HD görüntü kalitesinin artık lüks olarak kabul edilmediği noktaya kadar ilerlemiştir. Web kameranızı görüntülü sohbetler için kullanmayı planlıyorsanız, HD çözünürlüğe sahip bir web kamerası arayın.

 1. Otomatik odaklama:

Çerçevenin merkezinde ne olduğuna odaklanmak istiyorsanız, otomatik netlemeli bir web kamerası en iyi sonucu verecektir.Ayrıca, otomatik netlemeli bir web kamerası, değişen ışık koşullarına uyum sağladığı için size daha fazla esneklik sağlar.

Fiyat aralığı:

Görüntü kalitesi ihtiyaçlarınız için yeterince iyi olduğu sürece daha düşük fiyatlı bir kamera da düşünebilirsiniz.Ne kadar para harcamak istiyorsun? Bir web kamerası maliyetinin ne istediğini ve nasıl bir satın almadan önce mal olacak kadar büyük, bu kadar göz önünde değişir. Ayrıca eğer herhangi bir belirli özellikler dışında başka bir model daha pahalı yapmak görmek gibi modelleri fiyatları karşılaştırmak gerekir.

Çeşitli sitelerdeki ve markalardaki fiyatları karşılaştırın, özellikleri karşılaştırın ve son olarak bütçenize uygun olanı seçin. Web kamerası satın alma işleminiz yalnızca satın aldığınız site kadar iyidir.Pricerunner ve Kelkoo gibi fiyat karşılaştırma siteleri, dünya çapında binlerce perakendecinin tekliflerini toplayarak web kameralarında en iyi fırsatları bulmanıza yardımcı olabilir.

Müşteri geri bildirimi:

Ürünü satın alan diğer kişilerin söylediklerini okuyun ve bu konuda neyi sevdiklerini ve neyi sevmediklerini görün. Bir profesyonelden veya daha önce bir web kamerası kullanan birinden tavsiye istemek, önerileriyle gitmek her zaman daha iyidir ve hayal kırıklığına uğramayacaksınız.Hatırlanması gereken bir diğer şey, web kameranızı satın aldığınız web sitesindeki garanti koşullarını okumaktır. İnternette web kamerasıyla ilgili çok sayıda ek bilgi bulunmaktadır. Hangilerinin paranıza değeceği konusunda uzman tavsiyesi almak için PC Advisor ve Digital Trends gibi sitelerdeki web kamerası incelemelerine göz atın.

Ek özellikler şunları içerir:

Ek özellikler

Web kameralarında ışıklar, mikrofonlar, standlar ve diğer özellikler bulunabilir.Satın almadan önce hangisine ihtiyacınız olduğunu belirleyin. Birden fazla ekranınız veya monitörünüz varsa bir HD web kamerası son derece kullanışlıdır. Ayrıca, kolaylık sağlamak için her zaman farklı pozisyonlara dönüşecek bir pozisyona sahip olmaya değer.Bir tripod yuvası, aranması gereken önemli bir özelliktir; bunlar çeşitli şekil ve boyutlarda olabilir. Bazı web kameralarında gövdede yerleşik bir tane bulunabilirken, diğerlerinde kameranın dışında bir tane olabilir. Örneğin, web kameranızı evin dışında kullanmayı düşünüyorsanız, hareket etmeyi kolaylaştırmak için tripod montajlı bir tane aramalısınız.

Sonuç:

Bir web kamerası satın almaya gelince, göz önünde birçok şey var.Ancak, bu blog gönderisindeki tavsiyelere uyarsanız, bilinçli bir karar verebilir ve ihtiyaçlarınız için en iyi web kamerasını bulabilirsiniz.

Okuma için teşekkür ederiz!

Bu yazıyı beğendiyseniz, bunlara da göz atın:


Başa dön tuşu