Genel

En İyi Yazılımcı Nasıl Bulunur?


İnternet ortamında iş yapmak isteyen ve işini internete taşımak isteyen on binlerce insanın da aradığı soru aslında bu. İnsanlar kendi fikir ve işlerini hakkıyla internet ortamına taşıyabilecek ve güvenli bir şekilde yeni müşteriler kazanabilmek istiyor. Bir yazılımcı sizin internet ortamındaki her türden yazılım ihtiyacınızı karşılayabilir ancak her yazılımcı size güvenli bir şekilde iş teslimi yapmayabilir. Bu sebeple kendinize en doğru yazılımcıyı seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Eğer aşağıda yazdıklarımızı dikkatli bir şekilde okuyacak olursanız doğru yazılımcıyı seçebilmek için neler gerekli öğreneceksiniz. Hadi hemen başlayalım.
Yazılımcının Referanslarına Bakın
Evet, yanlış okumadınız. Yazılımcının daha önce yaptığı işler gelecekte de ne türden işler yapabileceğinin en büyük göstergesidir. Tabii ki referanslar tek başına önemli bir veri değildir ama bir yazılımcı seçerken en önemli detaylardan bir tanesi de kesinlikle referanslarıdır. Software yani yazılım çok önemli bir meslek dalıdır ve sizin tüm itibarınız, mesleki kariyeriniz ve hatta tüm ekonomik düzeniniz yazılımcının yapacağı bir yanlış ya da doğru hamle ile değişebilir.
Yazılımcının Hangi Dilleri Bildiğinden Emin Olun
Mutlaka ama mutlaka yazılımcının hangi dilleri bildiğinden emin olun. Çünkü yazılımla ilgili istediğiniz işlerde bilinmesi gereken yazılım dili farklı olabilir. Örneğin bir web sitesi için PHP yazılım dili gerekiyor. Ancak masaüstü yazılımları için C yazılım dili gerekiyor. Bu sebeple çalışmak istediğiniz yazılımcının mutlaka hangi yazılım dillerini bildiğinden emin olun.
İş Ahlakını Sorgulamadan Öğrenin!
Karşınıza çıkan herhangi bir insana iş referansı sorabilirsiniz ya da hangi yazılım dilini biliyorsun diye sorabilirsiniz. Ancak bir kişinin asla iş ahlakı sorgulanamaz. En azından direkt olarak kendisine sorgulanamaz. Bu sebeple yazılım işi vermek istediğiniz kişinin iş ahlakını öğrenebilmek adına mutlaka internette araştırmalar yapın. Eğer kişi hakkında internette bilgi edinemiyor sanız kişinin tanıdıklarına ya da daha önce iş yaptığı insanlara ulaşmaya çalışarak kişinin iş ahlakının öğrenmeye çalışın. Yazılımcın seçimi ne yazık ki kolay değildir bu sebeple sizi bizim tanıdığımız yazılımcıya yönlendirebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu