Genel

Hızla Büyüyen Veri Bilimi Dünyasına Girin

    Nereden Başlayayım?Süratle Gelişen Veri Bilimi Dünyasına GirinSonuçSSS

Kelimeler: 1006

Okuma süresi: ~ 4 dakika

Günümüzde, Veri Bilimi ve Suni Zihin ve Makine Öğrenimi gibi ilgili alanlar hakkında çok fazla yutturmaca var ve haklı olarak öyle. Birçok işletme ve teknik uzman için COVID-19 pandemisi, teknoloji sektöründe birçok fırsatın önünü açtı.

Yani, şayet bu alan sizi cezbediyorsa, veri bilimine kariyer geçişi yapın. Son on senenin en karlı alanlarından biri olarak ortaya çıkmıştır. Dalmak için şimdi olduğundan daha iyi bir zaman olmayacak. Makine Öğrenimi Mühendisi, Veri Bilimcisi, Suni Zihin Mühendisi, iş Zihni Geliştiricisi, Araştırma Bilimcisi, Büyük Veri Mühendisi/Mimarı vb.Dahil olmak üzere değişik iş profillerine başvurabilirsiniz. Arama motoru optimizasyonu, kendi kendini süren arabalar, konuşma tanıma ve yiyecek dağıtımı gibi yaşamımızı daha verimli hale getiren yeniliklerin arkasındaki sihirli bileşen.

Son zamanlarda, birçok eğitim müesseseyi çeşitli çevrimiçi kurslarla ortaya çıkmıştır. Bilginize ve yeteneklerinize katlanarak, bir veri bilimi kursuna kaydedil ve kendinizi bu alan için beceri setleri ile donatın.

Bu iyi seçilmiş yazı, umarım bu alanla ilgili olabilecek değişik suallerde size takviyeci olacaktır.

Nereden Başlayayım?

Bilgisayar Bilimlerinde acemi iseniz, tamamen kararlı olmanız gerekir. Meblağlı ve yüksek seviyede motivasyonla elde edemeyeceğiniz hiçbir şey yoktur. Bir veri bilimcisi olmak, kodlama dilleri, matematik teorisi ve veri modellemesi hakkında sağlam bir kavrayış gerektirir. Bu mevzuları bilmek, çoğu Doğrusal Cebir, Matematik, İstatistik ve İhtimal gibi mevzulara direndiğinden Veri Bilimi kavramlarına hakim olmanıza takviyeci olacaktır. Temelleri yerinde olduğu için, gerisini almak yalnızca bir zaman meselesidir.

Bir Veri Bilimcisi, hem yapılandırılmış hem de yapılandırılmamış büyük veri kümelerini derlemekten ve analiz etmekten mesuldür. Kariyerinizi bu alanda ilerletmek için, rolünüz ne olursa olsun belirli becerilerde yetkin olmanız gerekir.

    Analitik ve Modelleme: Veri kümelerini analiz edebilmeli, testler yapabilmeli ve hem eleştirel düşünme hem de iletişimin temelini temel alarak muhtemel neticeleri tahmin etmek için modeller oluşturabilmelisiniz.Programlama: Python ve R gibi programlama dillerini, nesne yönelimli programlamayı, temel sözdizimini, işlevleri, akış denetimi deyimlerini, ayrıca kitaplıkları ve dokümanlari bilmeniz beklenir. Great Learning tarafından sunulan en iyi veri bilimi programlarına kaydederek bu mevzuları çevrimiçi olarak kolayca öğrenebilirsiniz.Veri Görselleştirme: Bir kariyer yörüngesi için karışık verilerin daha minik parçalara nasıl dağılacağını kavramak ve çeşitli görsel destekçileri grafikler, grafikler ve daha aşırısı kullanmak, yetkin olmanız gereken en önemli becerilerden biridirMakine Öğrenimi Usulleri: Bu alanda uzman seviyeinde bilgiye sahip olmak her zaman gerekli olmasa da, sadece bir aşinalık seviyei ile başlaması beklenir. Karar ağaçları, lojistik regresyon ve daha aşırısı, makine öğreniminin ve potansiyel işverenlerin iş arayanlarda bu becerileri aramalarını sağlayan temel unsurlardır.Entelektüel Merak ve Teknoloji Meraklısı: Öğrenmenizi artıran bir şey, Veri Bilimini bilme isteğiniz ve heyecanınızdır. Veri bilimcisi olmanın yollarını arayan biri olarak, verilerle ilgili sualler sormaya meraklı olmanız gerekir zira veri bilimcileri zamanlarının çoğunu verileri keşfetmek, hazırlamak ve analiz etmek için tüketirler. İlgili çevrimiçi içeriği ve veri bilimindeki eğilimler hakkındaki kitapları okuyarak bilginizi aktüellemek çok önemlidir.

Sonuç

Great Learning, Veri Bilimi ve ilgili alanlardaki uzmanlar tarafından planlanan en iyi veri bilimi programlarını iyi küratörlüğünü sunar.

Bilgi açısından nerede olduğunuza bağlı olarak, tartışıldığı gibi, spesifikasyonlarınızı karşılayan muhteşem programı seçebilirsiniz. Veri Bilimi ve ilgili alanlarda kariyer yapmak için Great Learning tarafından sunulan çeşitli veri bilimi kurslarına göz atabilirsiniz.

SSS

Basitçe söylemek gerekirse, veri bilimi nedir?

Gelişmiş veri analizi yapmak, verileri analize hazırlamak için verileri temizlemeyi, toplamayı ve manipüle etmeyi içerir. Buna karşılık, veri bilimcileri ve analitik uygulamalar, kalıpları ortaya çıkarmak için neticeleri gözden geçirebilir ve iş liderlerinin bilinçli kararlar almasına izin verebilir.

Veri Bilim adamı ne yapar?

Büyük miktarda yapılandırılmış ve yapılandırılmamış veri toplar ve analiz ederler. Verilerin analiz edilmesi, işlenmesi ve modellenmesi işletmeler ve diğer kuruluşlar için eyleme geçirilebilir tasarılar oluşturabilir.

Veri Bilimi ne kadar güç?

Doğru rehberlikle, Veri Bilimi öğrenmesi kolay bir alan olabilir ve bir kariyer inşa edebilir. Bununla birlikte, geniş olduğu için, yeni başlayanların kaybolması kolaydır, bu da öğrenmeyi sinir bozucu ve sinir bozucu bir deneyim haline getirir.

Veri bilimi: İyi bir kariyer seçimi mi?

Bir veri bilimcisinin uzmanlığı, işletmelerin somut ve ölçülebilir neticeler elde etmelerine takviyeci olduğu için büyük arz görmektedir. Harvard Business Review’a göre, veriye dayalı karar verme, sektörlerinin ilk üçte birinde yer alan şirketler için verimlilik ve karlılığı sırasıyla %5 ve %6 artırdı.

Ne cins insanlar Veri Bilimi okuyabilir?

Veri Bilimini bilmekle ilgilenen yeni veya deneyimli herhangi bir birey bunu yapabilir. Mühendislik, Yazılım, Pazarlama ve BT uzmanları, Veri Biliminde yarı zamanlı veya harici programlar alabilir. Veri Bilimlerinde düzenli dersler için temel lise eğitimi gereklidir.

.

Veri bilimcileri için bir arz var mı?

Veri Bilimcileri için hala yüksek bir arz var, ancak düşük bir talep var. Amerika Birleşik Devletleri Çalışma İstatistikleri Ofisi, veri bilimi alanında işlerin 2026 senesine kadar takribî %28 oranında çoğalacağını öngörmektedir. Perspektifte bu %28, sahada yaratılan takribî 11.5 milyon yeni iş olacaktır.

Veri bilimcilerinin kodladığı doğru mu?

Veri bilimcilerinin temel becerilerinden biri ve onları veri analistlerinden ayıran kod yazma yetenekleridir. Verileri açıklamaya ek olarak, veri bilimcileri veriler hakkında daha fazla bilgi edinmek için algoritmalar veya modeller geliştirmek için kod kullanabilirler.

Veri biliminde çalışmak ne kadar stresli?

Glassdoor’a göre, azami iş doyumu oranlarından biri veri bilimcileri arasında. Bu sebeple, veri biliminin genel olarak özellikle stresli olmadığını güvenle söyleyebiliriz.

Veri Bilimini bilmek ne kadar kolay?

Hiç kuşku yok ki Veri Bilimi zorlu bir derstir, ancak temel beceriler de gereklidir ve daha sonra kursta süratli bir şekilde ilerleyebilirsiniz. Temel programlama becerileri ve veri yapıları bilgisi temeldir. Tercih edilen bir programlama dili Python ve tercih edilen bir veri yapısı dili sql’dir.

Okuma için teşekkür ederiz!

Bu yazıyı beğendiyseniz, bunlara da göz atın:

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu