Genel

İyi İnstagram Başlıkları Yazmanın Kazanma Yolları

Lütfen menüyü ve ayrıntıları gönderin.

  • Bir Patlama ile başlayın!
  • Takipçilerinizden bir şey yapmasını isteyin (Harekete Geçirici Mesaj)
  • Gerilim Yaratın
  • Ustaca Kullanılan Emojiler
  • Uygun Hashtag’lerden Yararlanın
  • Bilgilendirici Olun
  • Sonuç

993 kelime

4 dakikalık okuma

Bugünlerde kim esprili veya esprili başlıklar yazmayı sevmiyor?Resim yazısı, bir resim veya hikaye gönderdiğinizde aklınıza gelen ilk şeydir. Belki bir resim göndermeden önce başlığı düşünürsünüz.

İyi bir başlık göndermenin arkasında pek çok farklı neden vardır, bazen bir rekabettir, bazen aşağıdakileri mizah etmek bir alışkanlıktır ve bazen bunu etkileşimler için yaparsınız.Sebep ne olursa olsun, İnstagramda iyi bir başlık yazmak şarttır.

Bir Patlama ile başlayın!

Wink(iyi bir hayat dersi gibi, wink) olur. Her zaman bir patlama ile bir başlık başlatın.Bunun temel nedeni, gönderiler arasında gezinirken takipçilerinizin yalnızca ilk satırın ilkini veya bir bölümünü görmesidir. Yani sadece takipçilerinizi ve kitlenizi etkilemek için o kadar çok yeriniz var. Başlık, takipçilerinizi “daha fazla oku” düğmesini tıklatmaya ve okumaya devam etmeye ikna etmelidir.

Başlıklar, takipçilerinizin her zaman başlığın tamamını her seferinde okumak isteyecekleri şekilde olmalıdır. Komik hale getirin, esprili hale getirin, ilk satırda bir gerilim ipucu ile tanıtıyorsanız ürününüz hakkında yapın. Gerilim kısmına biraz sonra geleceğiz ama sen olayı kavradın.Başlığınızın başlangıcı, takipçilerinizi daha fazlasını istemeye ikna etmelidir; ihtiyaçlarınız için başlıklar bulabileceğiniz bazı iyi siteler var. Böyle bir site Oberlo’dur, burada her türlü altyazıyı bulabilirsiniz.

Takipçilerinizden bir şey yapmasını isteyin (Harekete Geçirici Mesaj)

Altyazılarınızda takipçilerin birbirleriyle etkileşime girmesini sağlayın. Eğer sen bir Seyahat blogger, sonra sor, takipçilerine “Etiketi biriyle kimi senin gibi ziyaret burayı” senin başlık. Aynı şekilde bir giyim şirketiyseniz, takipçilerinizden gönderinizde açıklanan kıyafetleri tam olarak satın almak isteyen arkadaşlarını etiketlemelerini isteyin.Takipçilerinizin birisini etiketlemesini istemek, takipçi sayınızı artırırken katılım radarınızı da artırır.

Ayrıca, takipçilerinizden gördükleri bir şeyi beğenip beğenmediklerini veya farklı bir şey yapmanızı veya farklı bir şey oluşturmanızı isteyip istemediklerini yayınınıza yorum yapmalarını isteyin.Geri bildirimlerini tekrar istemek katılımı artırır ve hepimizin bildiği gibi, daha fazla katılım daha fazla erişime eşittir. Ayrıca, ilk yürüyüş için İnstagram görünümleri satın almayı da tercih edebilirsiniz.

Gerilim Yaratın

Gerilim Yaratın

Bu dünyada ilgisini çekmeyen tek bir kişi bile yok.İnsanlar, eğer varsa, bu gerilime neyin neden olduğunu bilmek isteyeceklerdir. Bu sadece insan doğasıdır ve yayınlarınızda gerilim yaratmak, yalnızca takipçilerinizin daha fazlasını istemesini sağlayacaktır.

Gönderinizde gerilim yaratarak, takipçilerinizden bir sonraki gönderinin açıklanmasını beklemelerini isteyebilir ve ayrıca daha fazla katılım için gönderideki arkadaşlarını da etiketlemelerini isteyebilirsiniz.Ayrıca, takipçilerinizden gönderiyi her yerde paylaşmalarını isteyebilir ve gerilimi ortaya çıkarmadan önce onlara bir takipçi hedefi atayabilirsiniz. Dikkat çekmek ve daha geniş bir kitleye ulaşmak için altyazılarınızı ilgi çekici hale getirin.

Ustaca Kullanılan Emojiler

Ustaca Kullanılan Emojiler

Emojilerin kullanımı orman yangınından daha hızlı yayıldı. Artık sadece Emojilerle sohbet edebilirsin.Emojiler, doğru ve yaratıcı bir şekilde kullanıldığında, altyazılarınıza katılımı ve dikkati artırabilir. Örneğin, bir plajdaysanız, güzel ve farklı görünmesi için başlığınızdaki su, dalgalar, balıklar ve gülen yüz sembollerini kullanabilirsiniz.

Yazılı bir gönderiyle emojiyi kullanın veya daha fazla gözbebeği toplamak için gönderinize akıllıca ekleyin.Simgeleri kullanarak ana hedefi simgeler sonrası telkin takipçileri ilgi tutmak için. Takipçilerinizi meşgul etmek ve gelecekte bu tür yayınları daha fazla beklemelerini sağlamak her zaman akıllıca olacaktır.

Sık sık İnstagram kullanıcısıysanız, hashtag’lerin ne kadar önemli olduğunu zaten biliyorsunuzdur are.To hashtag oyununda başarılı olursanız, hashtag kullanımınızda tutarlı olmalısınız. Bir ürünü tanıtıyor veya tanıtıyorsanız, söz konusu ürün hakkında her yayınladığınızda kullanmaya devam etmeniz gereken yerleşik bir hashtag kullanın.Bunun temel nedeni, birisi bu hashtag’i aradığında, ürününüzün ve onunla ilgili yayınların hemen görünmesidir. Akıllıca kullanırsanız, web sitenize çok fazla trafik oluşturur.

Bir seyahat blogcusuysanız veya bireysel bir tutkunun peşindeyseniz, hashtag’leri tutkunuza göre kullanın.Yine, hashtag kullanımınızla tutarlı olun, çünkü bir hashtag’i her kullandığınızda, anılarınızın bir kataloğunu oluşturur ve bu hashtag’i her aradığınızda bu yayınlar görünür.

Ayrıca, ticari markanız da olabilir ve takipçileriniz her gönderide aynı hashtag’leri kullanmanızı bekler.İnsanlar sizi bu şekilde daha kolay bulabilecekler.

Bilgilendirici Olun

Muhtemelen küçümsenen bir şeydir, ancak bilgilendirici olmak birçok takipçi toplar.Gönderilerinizde, takipçilerinize aydınlatıcı veya bilgelik kazandıran, daha sonra daha fazlasını isteyen bilgilendirici bir şey söylüyorsunuz. Sadece IGN gibi tutamaçlara bir göz atın, bu bölümlerde çok bilgilendirici olan oyun ve filmle ilgili bir tutamaçtır.Oyun ve film dünyasından en son bilgilere sahipler ve bunu takipçilerine aktarmanın akılda kalıcı yolları var.

Takipçilerinize ürününüz veya faaliyetleriniz hakkında önceden bilgi verin.Onlara ilgilerini çekecek ve bir sonraki gönderinizi hevesle beklemelerini sağlayacak yaklaşan etkinlikler hakkında bilgi verin.

Sonuç

İnstagram altyazıları yazmak son derece önemlidir. Ama daha önemli olan ayrıntılara önem vermen. Uygun önemli içeriğe sahip olmayan bir başlık, her geçen dakika İnstagramda yayınlanan içerik yığınında kaçırılacağından emin olabilirsiniz.

Bu nedenle, yukarıdaki önerilerimize bir göz atın, içeriğinizi haklı çıkaran başlıkları küratörlüğünü yapın ve buna daha fazla değer katın.

Okuma için teşekkür ederiz!

Bu yazıyı beğendiyseniz, bunlara da göz atın:İlgili Makaleler

Başa dön tuşu