Genel

Kişisel Yaralanma Avukatları tarafından Ele Alınan Dava Türleri

Mesaj Menüsü ve Detaylar.

  • Yaralanma Avukatları tarafından Ele Alınan Kişisel Yaralanma Vakalarının Türleri
  • Neden bir Kişisel Yaralanma Avukatı Tutmalısınız?

983 kelime

4 dakikalık okuma

Yaralanmalar sizi duygusal, finansal ve fiziksel olarak boşaltabilir. Başka bir kişinin hatası veya ihmali nedeniyle acı çektiğinizi hayal etmek daha da kötüdür. Eğer başka bir arıza nedeniyle bir yaranız var ise, hukuk aramak ve uğradığı zararlar için tazminat sağlar.Bununla birlikte, bir kişisel yaralanma iddiası getirmek, birçok insanın inandığı kadar basit değildir.

Hak ettiğiniz tazminatı alabilmek için karşı tarafın ihmalkar olduğunu kanıtlamanız gerekir. Bu da kişisel yaralanma avukatlarının yardımını gerektiriyor.Geçmişte benzer davaları ele aldıkları için size hak ettiğiniz tazminatı alabilmeniz için güçlü bir talep oluşturacak ve kanıt sunacaklardır.

Kişisel yaralanma vakaları benzersizdir ve kişisel yaralanma alanı vast.As sonuç olarak, bir avukata davanıza emanet etmeden önce, uygun uzmanlık ve deneyime sahip olduklarından emin olun. Bunu akılda tutarak, kişisel yaralanma avukatları tarafından ele alınan aşağıdaki dava türlerini göz önünde bulundurun:

  1. Oto Kazaları

Yolda meydana gelen kazalar, bedensel yaralanma vakalarının çoğunluğunu oluşturur. Bunlara araba kazaları, kamyon kazaları, motosiklet kazaları, yaya kazaları ve otobüs kazaları dahildir.Sürücülerden biri dikkatsiz olduğunda trafik kazaları meydana gelir. Uyuşturucunun etkisi altında araba kullanıyor olabilirler, trafik kurallarına uymuyorlardı ya da yolda dikkatsiz davranıyorlardı.

Bu tür kazalarda yaralanırsanız, uğradığınız tüm zararlar için tazmin edilmeniz gerekir.Davanız için doğru kişisel yaralanma avukatı, oto kazası yaralanma davalarında geniş deneyime sahip olmalıdır.

  1. Ürün Sorumluluğu

Üreticiler piyasaya sürdükleri ürünün gerekli güvenlik standartlarını karşıladığından emin olmalıdırlar.Bir ürün kusurlu olduğu veya tüketime uygun olmadığı için tüketicilere zarar verirse, üretici zararlardan sorumludur.

Arızalı ürünlerden zarar gören tüketiciler, büyük kuruluşlarla uğraşmakta zorlanıyorlar.Ancak, saygın bir ürün sorumluluğu avukatının yardımı ile hakkınız olan tazminatı alacaksınız.

  1. Tıbbi Malpraktis

Tıp pratisyenlerinin ve destek personelinin ihmali ciddi zararlara ve daha kötü haksız ölümlere yol açabilir. Siz veya sevdikleriniz doktorların, hemşirelerin, eczacıların veya hastane ortamındaki herhangi bir işçinin ihmalinden kaynaklanan yaralanmalara maruz kaldıysanız, derhal bir tıbbi malpraktis avukatına danışın.

Talebinizi inceleyecekler ve ihmalkar tarafa karşı bir dava açacaklar ve malpraktis belirttikten sonra size tazminat alacaklar.

  1. Tesis Sorumluluğu

Bina sahipleri veya yönetimi, gelen ve giden sakinlerin veya insanların güvenliğini korumalıdır.Yaralanmalara neden olabilecek tehlikeli koşulları veya durumları ortadan kaldırarak binayı iyi durumda tutmalıdırlar. Kayma ve düşme kazaları, merdiven düşmesi, yangın, köpek ısırıkları, yetersiz güvenlikten kaynaklanan hasarlar ve yüzme havuzu kazaları, tesis sorumluluğundaki yaygın yaralanmalara sadece birkaç örnektir.

Yukarıdakilerden herhangi birinde yaralandığınızı varsayalım accidents.In bu durumda, bir tesis sorumluluk avukatı, mal sahibinin bakım görevini ihlal ettiğini kanıtlamanıza ve böylece kayıplarınız için tazminat almanıza yardımcı olabilir.

  1. İşçi Tazminatı

İşverenler, güvenli görevlerde bulunmalarını, güvenlik donanımı sağlamalarını, güvenlik bilgilerini dağıtmalarını ve güvenli makinelere yatırım yapmalarını sağlayarak çalışanları için güvenli bir çalışma ortamı sağlamalıdır. Bir çalışan yukarıdaki şartların ihlali nedeniyle yaralanırsa, işçi tazminatına hak kazanır.

Bazı işverenler tereddüt etmeden işbirliği yapacak ve tazmin edeceklerdir, ancak durum böyle değilse, bir işçi tazminat avukatı tazminat tazminatını geri almanıza yardımcı olacaktır.

Neden bir Kişisel Yaralanma Avukatı Tutmalısınız?

Neden bir Kişisel Yaralanma Avukatı Tutmalısınız

Doğru yaralanma avukatını işe almak size para ve zaman kazandırır çünkü davanızı daha hızlı ele alacak ve hak ettiğiniz tazminatı alacak bilgi ve deneyime sahiptirler.Hemen birini tut!

İyi bir kişisel yaralanma avukatı seçmek için ipuçları

Hemen tıkladığınız bir avukat bulmak biraz zaman alabilir ve bir avukat bulmanız biraz zaman alabilir.Birine yerleşmeden önce birkaç avukatla görüşmeniz gerekse bile, iyi bir avukat zaman ve çabaya değer.

En önemli şey, ihtiyaçlarınıza, bütçenize ve refahınıza uygun bir avukat bulmaktır, çünkü bu size en iyi çıkarlarınızı aradıklarını bildiğiniz için size huzur verecektir.

Faturalama ve maliyetler

Bir avukat seçmek nihayetinde maliyete düşecektir. Bütçeniz harcadığınız miktarı belirleyecektir.Avukattan teklif talep ederek ve müşterileri nasıl faturalandırdıklarını sorarak vaktinden önce daha fazla bilgi toplayabilirsiniz. Saatlik ücretler, sabit oranlar, acil durum ücretleri, pazarlık ücretleri ve muhtemelen hizmetliler gibi çeşitli ücret yapıları kullanılabilir.

Ücretin masrafları (nakliye, dosyalama ve seyahat gibi) içerip içermediğini sormak önemlidir, çünkü bunlar her zaman dahil değildir ve ayrı olarak faturalandırılabilir.

Firmanın büyüklüğü

Bir hukuk firması seçimi söz konusu olduğunda kararınızı çeşitli faktörler etkiler.Daha büyük şirketler genellikle daha fazla kaynağa sahiptir ve daha kuruludur, ancak aynı zamanda daha pahalıdırlar.

Daha küçük bir firma daha kişisel hizmet sunabilir ve muhtemelen daha ucuz olabilir, ancak tercih ettiğiniz hukuk alanında uzmanlaşmazlarsa, sunabilecekleri konusunda sınırlı olabilirler.

Senin için zamanları olacak mı?

İşe almak istediğiniz avukat tarafından davanıza ne kadar zaman ayrılıyor?Davalarla mı dolup taşıyorlar? Davanızla hemen ilgilenebilecekler mi? Bu sık sık avukata başvurma niyetinde olmadığını sormak için kritik sorular var. Fazla çalıştıklarını fark ederseniz, ihtiyaçlarınız için daha fazla zamanı olan başka birini bulmayı düşünebilirsiniz.

İletişim

En başından beri aktif olarak iletişim kurun.Siz ve iş arkadaşınızın tercih ettiğiniz iletişim yöntemi ve çalışma saatleri konusunda hemfikir olduğunuzdan emin olun. Herkes aynı sayfadaysa cevapsız toplantılardan veya telefon görüşmelerinden kaçınılacaktır. Check-in yapmak ve soru sormak için düzenli bir zaman belirleyin.

Buna ek olarak, bir avukat karmaşık hukuki sorunları sade ingilizce olarak açıklayabilmeli, özel durumunuz hakkında tavsiyelerde bulunabilmeli ve karar vermeden önce düşünmeniz gereken bir dizi seçenek veya çözüm sunabilmelidir.

Okuma için teşekkür ederiz!

Bu yazıyı beğendiyseniz, bunlara da göz atın:


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu