Genel

Microsoft Azure Bulut Platformunun En Önemli İş Avantajları

Mesaj Menüsü ve Detaylar.

  • Microsoft Azure Bulut Platformu

1003 kelime

4 dakikalık okuma

Bulut hizmetleri, depolama maliyetlerini düşürmek, karar verme yeteneklerini geliştirmek, geliştirme iş akışlarını kolaylaştırmak ve üretkenliği artırmak için dünyanın dört bir yanındaki kuruluşlar tarafından kullanılabilir.Ancak, girişimcilerin sık sık hakkı bulut platformu bulmanın yanı sıra gün-gün zorlukları uzun vadeli hedeflerine ulaşmak için mücadele.

Bulut pazarının sağlam rekabete ayak uydurduğunu inkar etmek yok.Birçok şirket, büyük şirketler umut verici başlatılması için, tüm kaynaklarını kullanıp en zor onların sesi kesmek için deneyin. Şiddetli rekabete rağmen, Microsoft Azure bulut hizmetleri tartışmasız grubun en iyisidir. Microsoft Azure yıllar içinde güvenilirliğini kanıtlamıştır. Size yazılıma daha iyi bir genel bakış sağlamak için, bu üstün teknolojinin günümüz işletmelerine sağladığı avantajların bir listesini derledik:

  • Geliştirilmiş ölçeklenebilirlik

Şirketlerin genişlediği günlerde, yeni altyapı elde etmek yorucu ve maliyetli bir süreçti. Microsoft Azure, işletmeler için hayatı çok daha kolaylaştırdı.Bunun nedeni, fiziksel altyapısının tüm kıtalara dağılmış olması ve Amerika Birleşik Devletleri dışında genişlemek isteyen şirketler için daha hızlı erişim ve çoğaltma olanağı sağlamasıdır. Microsoft Azure, şirketlerin yerel sistemlerden beklediği performans düzeylerini sağlamak için veri yönetim sistemleri için elastik havuzlar kullanır.

Benzersiz ölçeklenebilirliğin Azure Uzmanı Tarafından Yönetilen Servis Sağlayıcılarla da ilgisi vardır. Unutmayın, Microsoft, Microsoft tarafından belirlenen steeping standartlarıyla eşleşmediği sürece herhangi bir servis sağlayıcı ile ortak olmaz.

  • İşletmeleri Yerinde Donanım Gereksiniminden Kurtarmak

Yerinde veri depolama ekipmanı oluşturma ve sürdürme maliyeti bütçenizin büyük bir bölümünü süpürebilir. Ne daha fazla, iş sahiplerinin ayı ağır maliyetleri yol boyunca, birlikte anlayış bazı iş şartları – iş açabilir giderilmesi için on-site saklama, göç, veri ve uygulamalar için bulut.

  • Sağlam Güvenlik

Microsoft Azure Bulut Platformu

Microsoft ekibi, sektör lideri Güvenlik Geliştirme Yaşam Döngülerini (SDL) kullanarak Azure bulut hizmetlerini geliştirdi. Microsoft’un global veri merkezleri, verileri korumak ve güvence altına almak için tasarlanmıştır.Elliden fazla uyumluluk seçeneğiyle, mükemmel uyumluluk kapsamı sağlamak için buna da güvenebilirsiniz.

Ayrıca, platform işletmelere izlenen ve sürdürülen bir infrastructure.It ayrıca site dışı yedeklemeler ve yama yönetimi, güvenlik izleme ve şifreleme koruma iletileri gibi çeşitli güvenlik önlemleri sağlar. Bunun üzerine Microsoft’un çok katmanlı güvenlik modeli, işletmelerin DDoS saldırılarına ve kötü amaçlı yazılımlara karşı kendilerini korumalarına yardımcı oluyor.

  • Üstün Veri Analitiğine Erişim

Veri işletmelerinin zenginliği değerli bilgiler üretir.Veri analitiği bu içgörülerin keşfedilmesine yardımcı olabilir. Bugün bir kuruluş, diğer şeylerin yanı sıra her müşteriye yönelik bir pazarlama adımını kişiselleştirmek için veri analitiğini kullanabilir. Hem çevrimiçi hem de fiziksel varlığı olan bir giyim perakendecisi düşünün. Verileri sosyal medya kanalları üzerinden topladıktan sonra, marka, müşterilerin ilgilendiği ürünler için e-ticaret satışlarını teşvik eden hedefli sosyal medya pazarlama kampanyaları oluşturabilir.

Bil bakalım ne oldu?Microsoft Azure, verileri işlemek ve karar vermeyi geliştirmek için tümleşik analitik çözümleri içerir. Müşteri yanıt süresini, bilgi işlemeyi, veri akışını ve veri analizini izleyen kolaylaştırılmış gösterge panolarıyla şirketler, karlarını büyük ölçüde geliştirebilirler.Gelişmiş analizler, hem küçük hem de büyük işletmelerin müşterileri davranışlarına göre kategorilere ayırmalarını sağlar. Bu sadece genel işletme gelirini artırmakla kalmayacak, aynı zamanda yüksek müşteri memnuniyeti oranına da yol açacaktır. Microsoft Azure’daki Makine Öğrenimi (ML) özellikleri yeni yaklaşımlara uyum sağlayabilir. İleri teknoloji, girişimleri kamuya açıklanmadan önce analiz etmek ve doğrulamak için analiz araçlarını da içerir.

  • Eşsiz Kullanılabilirlik

Microsoft Azure bulut hizmetleri, diğer birçok bulut hizmetinin aksine, veri merkezlerinde yüksek kullanılabilirlik ve yedeklilik sunar providers.It 55 ülkede faaliyet gösterdiği ve dünya çapında 140 ülkeye erişimi olduğu için küresel erişime sahip şirketler için çok uygundur. Microsoft’un kitlesel varlığı, BT’nin yılda 4,5 saatten daha kısa bir sürede yüzde 99,95’lik şaşırtıcı bir kullanılabilirlik garantisi veren bir hizmet düzeyi anlaşması sunmasına olanak tanıyor.

  • Bütçe Dostu

Bu benzersiz bulut çözümü ile kaynaklar için peşin ödeme yapmanız gerekmez.Bunun yerine, kullandıkça öde modelini tercih edebilirsiniz. SQL Server 2014 Standard Edition’ı çalıştırabilecek 12 CPU çekirdeği, 32GB bellek ve SSD depolama alanına sahip bir sunucuya mı ihtiyacınız var? Ancak, yalnızca elde ettikleriniz için ücretlendirilirsiniz.

Bu kullanıma dayalı fiyatlandırma yapısı idari maliyetleri düşürür ve genel altyapı maliyetlerini de düşürür. Aynı zamanda iç BT yönetimi yükünü azaltmaya yardımcı olur.Microsoft, kullanıcılara herhangi bir sorunla ilgili yardımcı olacak bir bilgi tabanının yanı sıra hızlı bir 24 saat destek hizmeti de sağlar.

  • Verileri Yedekleme Ve Kurtarma

Şirketler, genellikle pazardaki rekabet avantajının anahtarı olan kendi verilerini ve bilgilerini oluşturmak için muazzam miktarda zaman harcarlar.Felaketler veya tehditler sonucu veri kaybı müşterileri rahatsız edebilir ve sonunda iflasa yol açabilir. Bu son yıllarda sık sık meydana geldi. Aslında, olağanüstü durum kurtarma planı olmayan işletmelerin yüzde 90’ı büyük bir felaketten sonraki bir yıl içinde işten çıkar. Microsoft Azure Cloud’un kullanışlı olabileceği yer burasıdır.

Azure Yedekleme, verileri Azure bulutuna yedeklemenizi sağlar.Yedekleme, Microsoft Azure Kurtarma Hizmetleri (MARS) üzerine kurulmuştur ve bir Yedekleme Hizmeti Kasası aracılığıyla Azure depolama hizmetlerine bağlanır. Olağanüstü durum durumunda, Azure Site Kurtarma yedekleme ile birleştirilerek verilerinizi birden çok bölgede çoğaltmanıza olanak tanır. Yedekleme ve Site Kurtarma birlikte veri kaybına karşı koruma için kapsamlı bir plan oluşturmanıza yardımcı olabilir.Platform, Azure’da veya şirket içi Windows Sanal Makinelerinde barındırılan Windows tabanlı sanal makineden (VM) veri kurtarmanıza olanak tanır.

Microsoft Azure’lu Cloud server, yenilikçi araçlar ve çerçeveler kullanarak geniş bir aygıt ağında sunucular oluşturmanıza ve dağıtmanıza olanak tanır.Azure, güvenli ve ölçeklenebilir bulut özellikli kurumsal uygulamalar sağlayarak işletmelerin operasyonlarını yürütme biçimini değiştirdi. Rakiplerinizden daha iyi performans göstermek ve bir endüstri uzmanı olmak istiyorsanız, bunu yapmanıza yardımcı olmak için şu anda mevcut olan en iyi teknoloji budur.

Okuma için teşekkür ederiz!

Bu yazıyı beğendiyseniz, bunlara da göz atın:


İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu