Genel

Otomatik Cam Kapı


Otomatik kapı sensörü pek çok alan içerisinde tercih edilerek ciddi anlamda bir kullanım kolaylığı sunuyor. Bu kapılar özellikle de resmi kurumlar ve kurumsal şirketler tarafından sıklıkla kullanılıyor. Daha çok fazla sayıda kapı giriş ve çıkış hareketlerinin olduğu alanlarda tercih ediliyor. Önemli avantajlarının olması nedeni ile pek çok kişi bu kapı modellerini kullanmayı tercih ediyor.

Kapıların otomatik olması ile birlikte kapı giriş ve çıkış hareketleri oldukça kolay hale geliyor. Özellikle de fiziksel bir güç uygulanmasına gerek kalmaması nedeni ile pek çok alan için uygun bulunuyor. Kapılara fiziki olarak herhangi bir güç uygulanmadığı için de kapıların çok daha uzun süre boyunca deforme olmadan kullanılmaları sağlanıyor.

Otomatik Cam Kapıların Özellikleri Nelerdir?

Otomatik kapı özellikleri bakımından ciddi anlamda avantaj sunar. Otomatik cam kapılar özellikle de şık ve kullanışlı olması ile birlikte daha çok kurumsal alanlar içerisinde tercih ediliyor. Bu kapılar ile birlikte alanlara giriş çıkışlar son derecede kolay bir biçimde gerçekleştiriliyor. Bu kapıların en önemli avantajlarından birisi de cam malzemelerden olması nedeni ile iç mekanın görünmesini sağlamasıdır. Pek çok kişi sırf bu özelliğinden dolayı bile bu kapıları tercih ediyor.

Bu kapı modelleri farklı seçeneklerde yer alabiliyor. Kapıların pek çok farklı şık modelleri bulunuyor. Otomatik cam kapılar hem şık görünümleri hem de konforlu kullanımları nedeni ile pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Daha çok geniş ve kurumsal olan alanlar için şık görünümleri ve kullanışlı olması ile birlikte önemli avantajlar sağlıyor. Camdan üretilen bu kapılar ile birlikte ortamlar daha estetik görünüyor.

Otomatik Cam Kapıların Çalışma Sistemi Nedir?

Otomatik kapı motor ile birlikte kapılar bir sensör yardımı ile açılır. İnsan hareketliliğinin hissedilmesi durumunda kızılötesi frekanslar ile birlikte kapılar otomatik bir biçimde açılır. Böylelikle de insanlar kapılara dokunmalarına ya da fiziksel bir güç uygulamalarına gerek kalmadan giriş ve çıkışlarını gerçekleştirebilirler. Yine nasıl açılıp kapanacağını ayarlayan kontrol paneli ile birlikte farklı modlar da bu kapılarda devreye girebiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu