İnceleme

Oyuncular Neden Konsoldan PC’ye Geçiyor?

Mesaj Menüsü ve Detaylar.

  • Denetleyici Seçenekleri
  • Grafik
  • Oyunların Kullanılabilirliği
  • Modlar için destek
  • Kendi Makinenizi Oluşturun
  • Sonunda,

857 kelime

3 dakika okuma

PC veya PC yok

Tarihsel olarak, çoğu konsol oyuncusu kararlıydı; SADECE konsol. PC oyuncuları klavyeye olan bağlılıkları konusunda da aynı derecede sağlam davrandılar.Konsol vs PC, on yıllardır öfkelenen çağlar için bir savaştır. Konsollar, bilgisayarların ortalama tüketici için uygun olmasından çok önce birçok evde yaygındı. Bilgisayar bilimcileri 1960’larda ve 1970’lerde ilk “video oyunlarını” yarattıklarında, büyük bir endüstri oyununun ne olacağı hakkında hiçbir fikirleri yoktu. Genel olarak, sektörün 2025 yılına kadar 2020’de 90 milyar olan 256.97 milyar ABD Doları değerinde olması bekleniyor.

Konsol oyunları şu anda PC oyunlarından daha iyi satıyor olsa da, istatistiksel olarak konuşursak, gerçek şu ki, giderek daha sadık konsol oyuncuları PC oyunlarının derin mavi sularına atlıyorlar. PC gaming size konsol oyunlarının yapmadığı pek çok şey sunar: oyun gibi para oyunları için oynama yeteneği, sıçramalar ve sınırlar ileride olan grafikler, kendi kurulumunuzu oluşturma seçeneği ve liste uzayıp gidiyor. Neden daha önce hiç olmadığı kadar çok konsol oyuncusunun PC’ye geçtiğine bir göz atalım.

PC veya PC yok

Denetleyici Seçenekleri

Her konsolun, çok fazla geçiş yaparsanız alışmanız gereken kendi denetleyicileri vardır.Oyuncuların konsoldan bilgisayara geçiş yapmasının en önemli nedenlerinden biri, çoğu klavyenin aynı düzene sahip olmasıdır. Hala bu eski konsol hissini biraz korumak isteyen PC’ye geçiş yapan konsol oyuncuları için, çoğu bu kontrol seçeneklerini sunan herhangi bir oyunda kullanılabilen, PC oyunları için de sayısız joystick ve kontrol cihazı bulunmaktadır.

Karşılaştırmalı olarak, bir fare ve klavye kullanırken bir denetleyici kullanırken karşılaşacağınız yanıt süreleri, moba’lar veya oyun içi öğelere tepki vermenizi ve yanıt vermenizi gerektiren herhangi bir oyun oynarken çok daha iyidir quickly.In yanıt ve doğruluk açısından, bir fare ile birinci şahıs nişancı oynamak, bir denetleyiciyle oynamaktan çok daha üstündür. Klavye ayrıca kontrollerinizi eşlemek için çok daha fazla seçenek sunar.Kontrolörler de bu seçeneğe sahip olsa da, sizin için çok daha az seçenek var. Yarış oyunları ve platformcular söz konusu olduğunda, izlediğiniz denetleyici için para biriktirmek akıllıca olabilir.

Grafik

Bununla birlikte, hiçbir konsol oyuncusu, konsol grafiklerinin PC’den daha iyi olduğunu başarılı bir şekilde tartışamadı.Satın alınabilecek PC donanımı, ortalama konsolda bulunandan çok daha üstündür. Konsollar daha değiştirilebilir hale gelirken, PC’ler zaten geldi; beklemeye gerek yok. Sadece grafik donanımı size bağlı değil, aynı zamanda birçok oyundaki grafik kalitesi de oyun içinde ayarlanabilir. Tipik olarak, üç seçenek vardır: yüksek, orta ve düşük. Bu, çok farklı ayarlara sahip PC oyuncularının aynı oyunu oynamasına izin verir. Monitörünüz ve makineniz yeterince güçlüyse, fark biraz bunaltıcı olabilir.Bir göz makineniz açısından grafik işleme yeteneğine sahip ne üzerinde tutmak, ya da performans kaybetme riski.

Oyunların Kullanılabilirliği

Bu, birçok konsol oyuncusu için dokunaklı bir konudur ve olması gerekir.Onlarca yıldır, PC için konsollar için olduğundan daha fazla oyun olduğu doğruydu. Marj çok büyük, karanlık tarafa çok sayıda kusur verecek kadar büyük; Bu PC oyunu.PC oyuncularının oyun satın alabileceği platformlar bile konsol oyuncuları için mevcut olanlardan çok daha fazla. Tüm bu oyunları oynamak için birkaç farklı istemci yüklemeniz gerekebilirken, küçük rahatsızlık, bunlara erişememenin büyük rahatsızlığından çok daha ağır basar.

Modlar için destek

Değişiklikler veya modlar, bir oyunun çalışma şeklini değiştiren ince ayarlar ve kullanıcı tarafından oluşturulan içeriktir.Bir oyunu modifiye edebilmek, sadece modun oluşturulmasında değil, aynı zamanda oyunu zevkinize daha uygun bir şekilde kullanmada da saatlerce keyif katar. Call of Duty gibi bir oyunda birkaç zombi haritası daha oynama havasındaysanız veya Fallout 4‘teki fabrika yerine makul bir diyalog arayüzünde oynama havasındaysanız, becerileriniz varsa yapabilirsiniz. Konsol oyuncuları için, oyunları değiştirme seçenekleri, pc’deki kullanılabilirliğe kıyasla çok az ve çok uzaktır. Eğer kalbinde bir tamirci iseniz, PC sizin için bir yerdir.

Modlar için destek

Kendi Makinenizi Oluşturun

Bu, bir dereceye kadar anlayış ve bilgi gerektirse de, konsol oyunlarında kendi makinenizi oluşturmak uzak bir olasılık bile değildir.Bilgisayarınızın her yönünü ihtiyaçlarınıza göre kişiselleştirebilirsiniz. Bu, PC oyunlarının tamirciler ve deneyimlerini özelleştirmekten hoşlananlar için ideal olmasının bir başka nedenidir.

Sonunda,

Zaten sınırda olsaydınız, PC oyun artıları listemizin sizi zorlayacağını biliyoruz!Yakında bir bilgisayar satın alacak mısın?

Okuma için teşekkür ederiz!

Bu yazıyı beğendiyseniz, bunlara da göz atın:


Başa dön tuşu