Genel

Türkçe Altyazılı Anime İzle


Japonya’ya özgü olan ve Japonların kendilerine has olan üslubu kullandıkları çizimlerin canlandırılması olarak ifade edilen anime kavramı, pek çok farklı biçimde yer almaktadır. Sadece bulunduğu ülkeyle sınırlı kalmayan animelerin giderek, dünya genelinde öne çıktığı da söylenebilmektedir. Var olan canlandırmalar uzun sürecek olan bölümler dahilinde olabileceği gibi uzun metraj filmler biçiminde de bulunabilir. Animeler genel olarak manga adı verilen çizgi roman benzeri kitaplardan uyarlansa da manga dışında farklı kaynakları da ortaya çıkabilmektedir. Anime izle doğrultusunda da pek çok izleyicinin bulunduğu ve devamlı olarak takip ettikleri yapımların yer aldığı da söylenebilen konular arasında yer edinmektedir.
Anime Türleri Nelerdir?
Animeler de kendi arasında farklılık göstererek, farklı yaş kriterlerine uygun bir biçimde bulunabilir. Türkçe altyazılı anime izle doğrultusunda da bu tip seçimlerin rahatlıkla yapılabilmesi mümkündür. her bir anime izleyicisinin kendi yaş grubuna ve zevkine uygun olan animelere yöneldikleri de görülebilmektedir.
1. Kodomo
Çocuk manasına gelen bu tip animeler arasında hepimizin izledikleri projeler de yer edinmektedir. Pokemon, Digimon, Beyblade ve Sonic gibi animeler bu tür içerisinde yer almaktadır.
2. Shounen
Genç erkek manasına gelmektedir. 13 ile 17 yaş aralığındaki erkeklere hitap etmektedir. Anime dünyasındaki en fazla takip edilen tür olarak bilinmektedir. En fazla bilinen örnekler arasında da Naruto, One Piece ve Bleach gibi projeler yer almaktadır.
3. Seinen
Yetişkin anlamına gelmektedir. 17 yaşın üzerindeki erkeklere hitap eden anime türü olarak adlandırılmaktadır. Bu türe örnek olarak Monster animesi yer alabilir.
4. Shoujo
Genç kız manasına gelmektedir. 13 ile 17 yaş arasındaki kızlara hitap etmektedir. Bu tip animelerin genel konusu romantizmdir. Ancak bazılarında aksiyon ve komediye yer verilebilir. Kadınlara has düşünceleri işleyen animeler olarak adlandırılmaktadır.
5. Josei
Kadın manasına gelerek, 17 yaşın üstündeki kadınlara hitap eden anime türü olarak adlandırılmaktadır.
Anime doğrultusunda pek çok farklı kurguyu görebilmek mümkün olmaktadır. Herkesin kendi ilgi alanına bağlı olarak seçim yapması son derecede basit bir biçimde gelişebilecek türde de varlık gösterecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu