Genel

Video Oyunları Oynamanın 5 Şaşırtıcı Faydası

Mesaj Menüsü ve Detaylar.

  • Video Oyunlarının En Yaygın Beş Faydası
  • Sonuç

969 kelime

4 dakikalık okuma

Video oyunları yaratıldığından ve dünyaya tanıtıldığından beri, bazı olumsuz tepkiler topladılar.Damgalamanın çoğu, video oyunlarının insanları, özellikle de küçük çocukları daha şiddetli hale getirebileceği inancından kaynaklanıyor. Bu varsayım çok sayıda insan tarafından yaygın olarak kabul edildi ve hatta bazıları aktif olarak oyun oynamayı yasaklamaya çalışıyor.

Ancak, video oyunlarının yalnızca şiddet sağladığına ve başka değerli dersler vermediğine dair yaygın bir inanç olmasına rağmen, aslında gerçek bir ifade değil. Aslında, çalışmalar video oyunları oynamanın birçok fayda sağladığını göstermiştir.

Video Oyunlarının En Yaygın Beş Faydası

Video Oyunları, İnsanlara Teknoloji / Programlamaya Girmeleri için İlham Verebilir

Video oyunları karmaşık yaratımlardır. Bunlar sadece animasyonlu karakterlere sahip videolar değil, aynı zamanda onları hayata geçirmek için bir kullanıcı arayüzü ve bir mekanik labirenti var.Ve daha spesifik olarak, video oyunları nasıl hayata geçiyor? Sayısız kodlama ve programlama saatinden geçiyor.

Video oyunlarının karmaşık doğası nedeniyle, birçok oyuncu sonunda bir oyunun iç işleyişini öğrenmeye mecbur hissediyor. Ve video oyunlarının nasıl çalıştığı ve nasıl oluşturuldukları hakkında okumaya başladıklarında, Rehberli Bilgisayar Korsanlığı öğreticileri ve benzerleri gibi farklı teknolojik konular hakkında daha fazla araştırma yapmak isteyebilirler.Ve siz farkına varmadan, kodlama, programlama, bilgisayar bilimi veya diğer ilgili alanları inceleyecekleri bir gelecek hayal ediyorlar.

Uzun lafın kısası, video oyunları oynamak insanları gelecekteki programcılar ve teknoloji uzmanları olmaya ikna edebilir. Ya da değilse, en azından yeni teknoloji becerilerini öğrenmek için ilham alacaklar.Durum ne olursa olsun, bazı insanlar teknolojideki tutkularını video oyunlarının bir sonucu olarak bulurlar, ki bu güzel bir düşüncedir.

Video Oyunları, İnsanları Hikaye Anlatıcılığına Tanıtmak için de Harikadır

Video oyunları çok çeşitli stil, tür ve içeriklere sahiptir.Atıcı oyunları, platform oyunları, aksiyon-macera oyunları ve diğerleri bir bolluk vardır. Farklı türlerine rağmen, bu oyunların hepsinin ortak bir özelliği var: hepsinin olmasa da çoğunun özünde bir anlatı unsuru var.

Örneğin, Zelda Efsanesi franchise öncelikle aksiyon-maceradır, bu da odak noktasının canavarları yenen ve toprağı kurtaran oyuncu üzerinde olduğu anlamına gelir.Ancak, bu hedefi daha heyecanlı hale getirmek için, her oyunun dünyayı, irfanı ve karakterleri araştıran bir hikayesi vardır.

Birçok video oyunundaki bu hikaye anlatımı öğesi oyuncuları büyüledi ve bu nedenle unutulmaz hikayeler içeren diğer medyaları seçmek için ilham alabilirler.Bu hikayelere filmlerde, televizyon programlarında ve kitaplarda rastlayabilirler ve hatta gelecekte kendi hikayelerini yazmaya başlayabilirler.

Esasen, video oyunları bazı insanlar için hikaye anlatımına açılan kapıdır.Teknoloji alanlarının yanı sıra, video oyunları insanların edebiyat veya filme olan tutkularını keşfetmelerine yardımcı olabilir.

Video Oyunları Size Problem Çözme Becerilerini Öğretebilir

Video Oyunları Size Problem Çözme Becerilerini Öğretebilir

Hikaye anlatımına ek olarak, video oyunlarının paylaştığı bir diğer özellik de hepsinin içinde zorluklar olduğu gerçeğidir.Bazıları basit zorluklardır, ancak diğerleri çözmek için yaratıcı olmanızı gerektiren karmaşık bulmacalar ve gizemler içerir.

Temel olarak, video oyunları oynayan insanlar problemleri en yaratıcı yollarla nasıl çözeceklerini öğrenirler. Bulmacanın nasıl çözüleceğine dair bağlam ipuçlarını nasıl bulacaklarını öğrenirler ve ayrıca gizemi çözmek ve bir sonraki arayışa geçmek için nasıl strateji geliştireceklerini öğrenirler.Bütün bunlar uzun zamandır çeşitli oyunlarla yapıyorlar.

Ve video oyunlarından öğrendikleri bu problem çözme becerileri onlarla kalacak.Bu becerileri günlük yaşamlarında kullanabilirler, bu da son derece faydalıdır.

Video Oyunları İnsanların Arkadaş Bulmasına Yardımcı Olur

Video oyunları hakkında yanlış yönlendirilmiş bir başka inanç, video oyunları oynamanın neden olduğudur isolation.In başka bir deyişle, zamanlarının çoğunu video oyunları oynayarak geçirdikleri için, bu insanlar oyuncuların yalnız ve arkadaşsız olduklarına inanıyorlar.

Bu varsayım gerçeklerden daha uzak olamazdı.Artık belirli video oyunlarının hayranları için gruplar ve kulüpler var. Bunun dışında, oyuncuların diğer oyuncularla tanışabileceği sözleşmeler var ve artık birbirinden uzakta yaşayan insanların aynı oyunları aynı anda oynamalarının bir yolu var.

Başka bir deyişle, popüler inanışın aksine, video oyunları oynamak aslında arkadaş bulmanıza yardımcı olur.

Video Oyunları Anksiyete ve Depresyona Yardımcı olabilir

İnsanların göz ardı ettiği bir fayda, video oyunlarının zihinsel sağlık sorunlarına gerçekten yardımcı olabileceğidir.Birçok insan uzun stresli bir günün ardından veya zihinsel sağlıklarının en kötü olduğu zamanlarda video oyunları oynayarak rahatlamayı tercih eder.

Bunun birkaç nedeni vardır ve her deneyim benzersizdir. Bununla birlikte, en yaygın nedenlerden biri, video oyunlarının bir eğlence biçimi olması ve eğlendiğimizde, gerçek streslerden uzaklaşmamızdır life.As sonuç olarak, video oyunları oynamak gevşemek için harika bir yoldur.

Ayrıca, video oyunları da odaklanmanıza yardımcı olur. Endişeli veya depresyonda hissettiğinizde, beyniniz pek çok düşünce tarafından boğulmuş gibi hisseder.Bununla birlikte, video oyunları oynarken, bir ana hedefe odaklanabilirsiniz — örneğin, belirli bir görevi tamamlamak — rahatlamanıza yardımcı olabilir.

Tüm bunlarla birlikte, video oyunları oynamanın stres, endişe ve diğer zihinsel sağlık sorunlarını hafifletmeye yardımcı olduğunu varsaymak güvenlidir.

Sonuç

Yıllar geçtikçe, video oyunları kötü bir üne kavuştu çünkü insanlar anlamsız olduklarını düşünüyor ve sadece şiddeti teşvik ediyorlar.Ancak, gerçekte, video oyunlarının insanlar için birçok avantajı vardır. İnsanların tutkularını keşfetmelerine, gerekli problem çözme becerilerini aşılamalarına ve çok sayıda insanla arkadaş olmalarına yardımcı olma yeteneğine sahiptirler. Ayrıca bir stres rahatlama şekli olarak da hizmet ederler.

Uzun lafın kısası, herkes video oyunlarından bir şeyler yararlanabilir. Umarım insanlar kendileri için birkaç video oyunu deneyebilir ve video oyunlarının bir zamanlar inandıkları kadar kötü olmadığını fark edebilirler.

Okuma için teşekkür ederiz!

Bu yazıyı beğendiyseniz, bunlara da göz atın:


İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu