Genel

Xbox’ta Arkadaşlarınızla Nasıl Oyun Oynanır: Nihai Kılavuz

Mesaj Menüsü ve Detaylar.

 • Xbox’ta Arkadaşlarınızla Oyun Oynayın
 • Bir oyun oturumu için arkadaşlarınızı toplayın:
 • Oynamak istediğiniz oyunu seçin:
 • Devam eden bir oyuna katılın:
 • Güçlerini birleştir veya yüz yüze yarış:
 • Xbox’ınızı televizyonunuza bağlayın ve oynatmaya başlayın:
 • Takımlara bölün veya birbirleriyle rekabet edin:
 • Birbirleriyle iletişim kurmak için denetleyicileri veya kulaklıkları kullanın:
 • Bu oyunu oynayın ve sırayla strateji geliştirin:
 • Sonuç:

1078 kelime

4 dakikalık okuma

Bir Xbox’ınız varsa, konsolun en iyi özelliklerinden birinin arkadaşlarınızla oyun oynama yeteneği olduğunu zaten biliyorsunuzdur. Ama bunu nasıl yapacağınızdan emin değilseniz ya da başlamakta sorun yaşıyorsanız, endişelenmeyin-size nasıl yapıldığını göstereceğiz. Oyun oynarken ile arkadaş Xbox kolay ve mümkün olacak bir çok eğlenceli – çok okumak için daha fazla bilgi edinin!

Xbox’ta oyun oynamakla ilgili en iyi şeylerden biri, arkadaşlarınızı bir oyun oturumu için bir araya getirebilmenizdir.Çok oyunculu oyun, ister çevrimiçi ister şahsen olsun, eğlenmek ve arkadaşlarınızla vakit geçirmek için harika bir yoldur.

Xbox’ta çok oyunculu bir oyuna başlamak için Oyunlar uygulamasını açmanız ve istediğiniz oyunu seçmeniz yeterlidir. Çevrimiçi oynuyorsanız, arkadaşlarınızın da çevrimiçi olduğundan ve sizinle aynı oyun oturumunda olduğundan emin olmanız gerekir.Bunu, Arkadaş listesinden Oyuncu Etiketlerini seçerek veya partilerine katılarak yapabilirsiniz.

Şahsen oynuyorsanız, çok oyunculu oyunların düzgün çalışması için tüm arkadaşlarınızın sizinle aynı odada olması gerekir. Sadece her oyuncunun bir Xbox One denetleyicisine sahip olduğundan emin olun ve biraz eğlenmeye hazır olun! Atlamadan önce Xbox Live ve Xbox Live Gold arasındaki farkı öğrenmek için buraya tıklayın.

 • Oynamak istediğiniz oyunu seçin:

Arkadaşlarla multiplayer oyun için geldiğinde seçim için büyük oyunlar bir sürü vardır. Nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, işte birkaç öneri:

  • Halo: The Master Chief Collection – Bu oyun Halo içerir: Combat Evolved, Halo II, Halo III ve Halo IV, bunların hepsi en fazla 16 arkadaşınızla çevrimiçi oynanabilir.
  • Borderlands: The Handsome Collection-Bu oyun yağma dolu bir işbirliği deneyimi için arkadaşlarınızla takım sağlar!
  • Forza Motorsport: Bu gerçekçi yarış simülatöründe arkadaşlarınıza karşı yarışın veya heyecan verici turnuvalarda diğer takımlarla savaşmak için bir araya gelin.
  • Gears of War: Ultimate Edition-Orijinal Gears of War’ın bu remastered versiyonu, güncellenmiş grafiklere ve çok oyunculu modda oynanabilen beş ek haritaya sahiptir.
  • Call of Duty: Advanced Warfare-Fütüristik bir dünyada geçen bu yoğun birinci şahıs nişancıda arkadaşlarınızla savaşın.
  • Kimin ev sahibi olacağını ve kimin konuk olacağını seçin:

Bir oyuncunun oyunun ev sahibi olması gerekiyor ve diğer oyuncuların bu oyuna misafir olarak katılması gerekecek.Ev sahibi daha sonra oynanacak bir oyun seçebilir, gerekli kuralları veya ayarları yapılandırabilir ve maça başlayabilir. Ev sahibi, herkes için işleri kolaylaştırmak için oyuncuları takımlara ayırmayı da seçebilir. Ayrıca, ev sahibi sahip olmadığı bir konsolda oynuyorsa (örneğin, arkadaşlarının Xbox’ını kullanıyorsa), bu konsolda konuk olarak oturum açmaları gerekir.

 • Devam eden bir oyuna katılın:

Devam etmekte olan bir oyuna katılmak istiyorsanız, ana menüden “Hızlı Eşleşme” seçeneğini seçin ve ardından hangi oyuna katılmak istediğinizi seçin. Mevcut oyunların bir listesine götürüleceksiniz ve istediğiniz oyunu seçebilirsiniz. Katıldıktan sonra, zaten maçta olan diğer oyuncularla birlikte oynayabileceksiniz.

 • Güçlerini birleştir veya yüz yüze yarış:

Güçlerini birleştir veya yüz yüze yarış:

Dostça bir rekabet arıyorsanız, Xbox’taki çoğu oyun, arkadaşlarınızla savaşmanıza izin veren hem takım tabanlı hem de kafa kafaya modlar sunar.Başlamadan önce herkesin aynı sayfada olduğundan emin olun-bazı oyunlar tanıdığınız kişilere karşı oynandığında çok daha keyiflidir. Artı, ekip arkadaşları ile can vermek ciddi bir avantaj bazı oyunlar öyle değil ben korktuğum için iş bir arada!

 • Xbox’ınızı televizyonunuza bağlayın ve oynatmaya başlayın:

Xbox’ta arkadaşlarınızla oyun oynamaya başlamak için tek ihtiyacınız olan bir Xbox konsolu ve bir TV.Her şey yerine oturduktan sonra, tercih ettiğiniz oyunu başlatın ve oynamaya başlayın. Bir oyuna nasıl başlayacağınızdan emin değilseniz, çoğu başlığın ana menüde ayrıntılı talimatları vardır – bu yüzden endişelenmenize gerek yoktur. Sadece ekrandaki talimatları izleyin ve hiçbir zaman arkadaşlarınızla oyun oynayacaksınız!

 • Takımlara bölün veya birbirleriyle rekabet edin:

Takımlara bölün veya birbirleriyle rekabet edin:

Xbox’ta arkadaşlarınızla oyun oynamanın en iyi yanlarından biri, nasıl oynanacağını seçebilmenizdir.Zorlukları tamamlamak için birlikte çalışmak istiyorsanız çoğu oyun kooperatif çok oyunculuğa izin verir. Alternatif olarak, rekabetçi hissediyorsanız, birçok başlıkta diğer oyunculara karşı kafa kafaya maçlar da bulunur. Yani yalnız bir kurt ya da takım oyuncusu olsanız da, arkadaşlarınızla oyun oynamak söz konusu olduğunda herkes için bir şeyler var.

 • Birbirleriyle iletişim kurmak için denetleyicileri veya kulaklıkları kullanın:

İşbirliği içinde oynuyorsanız, birbirleriyle iletişim kurmak için denetleyicileri veya kulaklıkları kullanmak, strateji oluşturmak ve oyunun üstünde kalmak için harika bir yol olabilir.Birçok oyun, oyun oynarken arkadaşlarınızla kolayca iletişim kurmanızı sağlayan yerleşik sesli sohbet özelliklerini içerir-sadece kulaklığınızın takılı ve açık olduğundan emin olun!

Rekabetçi bir şekilde oynuyorsanız, birbirleriyle iletişim kurmak için denetleyicileri veya kulaklıkları kullanmak da rakiplerinize karşı bir avantaj sağlayabilir. Birbirinizle konuşarak ve hareketlerinizi koordine ederek, onları şaşırtabilir ve zirveye çıkabilirsiniz.

 • Bu oyunu oynayın ve sırayla strateji geliştirin:

Bu oyunu oynayın ve sırayla strateji geliştirin:

Bir kişi yorgun hissederse veya bir molaya ihtiyaç duyarsa, diğer oyuncu devralırken mola vermesine izin verin.Bu sadece oyunu ilginç tutmakla kalmayacak, aynı zamanda arkadaşlarınızla hayal kırıklığına uğramamanıza da yardımcı olacak – sonuçta kimse mükemmel değil!

Ne tür bir oyun oynuyor olursanız olun, her zaman eğlenmeyi unutmayın.Oyun Diğerleri, yani dinlenmek ve eğlenmek ile çalınacak içindir. Sen olabilir kazanmak her zaman, ama bu bölüm eğlenceli öğrenme sizin hatalar ve çalışıyor yine.

Sonuç:

Oyunlar arkadaşlarınızla vakit geçirmenin harika bir yoludur ve Xbox çok oyunculu oyunlar için en iyi seçeneklerden bazılarını sunar. Bu ipuçlarını takip ederek, arkadaşlarınızla hemen oyun oynamaya başlayabileceksiniz-ve umarım bu süreçte çok eğleneceksiniz!Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

Okuma için teşekkür ederiz!

Bu yazıyı beğendiyseniz, bunlara da göz atın:


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu