Teknoloji

Yeni Azure Sertifikalarına Yönelik Bir Kılavuz —Hazırla ve Geç

Mesaj Menüsü ve Detaylar.

  • Microsoft Azure Sertifikaları nelerdir?
  • Sonuç

1028 kelime

4 dakikalık okuma

Microsoft Azure Sertifikaları nelerdir?

Microsoft Azure, dünyanın en önemli ticari bulut bilişim platformlarından biridir. Azure paketi, bilgi işlem, depolama, ağlar vb.Gibi çeşitli bulut hizmetleri sunar. Kullanıcıların herhangi bir Azure hizmetini seçmelerine ve mevcut BT altyapılarına entegre etmelerine / birleştirmelerine olanak tanır. Şu anda platformda, Microsoft Yapay Zekası ve Makine Öğrenimi odaklı veri analitik araçları gibi son teknoloji hizmetler de dahil olmak üzere tüm modern teknolojik ihtiyaçlar için 200 ürün ve hizmet bulunmaktadır.

Azure’un amacı, geliştiricilerin kullandıkları yeni teknolojilerle çalışmaya başlamalarını kolaylaştırmak ve kolaylaştırmaktır.Microsoft’un müşterilerine önceden oluşturulmuş şablonlara erişim sağladığı tek platform olduğundan bahsetmiyorum bile. Bu, piyasaya sürüldükten birkaç dakika sonra yeni teknolojiye başlamalarını sağlar.

Microsoft Azure, Microsoft tarafından yönetilen veri merkezlerinden oluşan küresel bir ağ üzerinden farklı uygulamalar oluşturmak, dağıtmak, test etmek ve yönetmek için oluşturulan bir bulut bilişim platformu ve altyapısıdır.

Microsoft Azure Sertifikaları: Artan önem ve beraberindeki endişeler

Azure Sertifikaları

Birçok Hükümet, Fortune 500 ve Fortune 100 şirketi Azure’u kendi infrastructure.As sonuç olarak, Microsoft sertifikalı profesyoneller için daha büyük bir talep var. Azure Sertifikalarıyla Microsoft, profesyonellerin bulut bilişimin sunduğu temel teknolojiler konusunda kendilerini iyi tanımaları için çeşitli uzmanlık yolları belirlemiştir.

Geç, birden fazla uzmanlık bulundu tanıttı hafifletmek için artan endişeler bu Azure Sertifika programları vardı ve genel etmedi teklif yönlendirilmiş yolları yiyecek ve içecek için belirli niş gibi ağ, veri analizi, bulut güvenliği, vb.Sonuç olarak, bu tür Koenig Solutions olarak eğitim kurumları özel eğitim verilmesi resmin içine girdi.

Kimlik bilgilerinizi alabileceğiniz çeşitli sertifika yolları vardır.Bir veya daha fazla dersin tamamlanmasını içeren örgün eğitim, Azure uzmanı, geliştiricisi, yöneticisi vb. Arayan kişilere yardımcı olacak becerileri size sağlayacaktır. Bulut bilişimin nüansları hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olacak eğitim programları da mevcuttur. Bu programlar beş günden üç aya kadar sürebilir-seçim sizin.

Şimdi ne değişti?

Yukarıdaki endişeye yanıt olarak Microsoft, Eylül 2018’de tüm sertifikasyon sürecini de elden geçirdi.Değişikliklerden bazıları aşağıdaki gibidir:

1) Microsoft sertifikalarının yeni yolları tamamen Altyapı hizmeti sunumundaki gerçek işlerle daha yakından uyumlu olan belirli Azure becerileri konusunda eğitim almaya ve sertifikalandırmaya odaklanır.

2) Her Microsoft Azure Sertifika akışının artık belirli bir rolle uyumlu olması amaçlanmıştır. Bu, halihazırda mevcut olan 3 çekirdekli rol tabanlı yollara ek olarak–

a) Microsoft Azure Yöneticisi

b) Microsoft Azure Geliştiricisi

c) Microsoft Azure Çözümleri Mimarı

Azure Sertifika sınavını geçme yönergeleri

Sertifika Sınavlarını temizlemek için birkaç temel strateji vardır ve bu Azure Sertifika sınavları için bile geçerlidir–

Düşük anahtardan başlayarak-İlk önce hangi sertifika sınavına gireceğinize dair endişeleriniz varsa, AZ-900 Azure Fundamentals Sınavına girmeniz her zaman daha iyidir (ve önerilir).AZ-900, profesyonellere çok fazla ayrıntıya girmeden bulut bilişim kavramlarına genel bir bakış sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bulut güvenliği veya Microsoft Yapay Zekası gibi niş konuları takip etmek istiyorsanız, hem ücretsiz hem de ücretli seçenekler olarak sunulan Microsoft Sertifika Kursları ve Microsoft Sertifika Eğitimi, hazırlığınız için iyi bir öğrenme tabanı sağlar.

Doğru Azure sınavını seçme-Bir profesyonelin sertifika almadan önce iş rolünü ve bu rolle uyumlu sertifikayı bilmesi gerekir. Microsoft’un sertifikaları mevcut pazar rolleriyle daha yakından bütünleştirme konusundaki yeni politikası, bir adayın isteklerini ve ihtiyaçlarını daha verimli bir şekilde belirlemesine yardımcı olur.Bu, şu anda sertifika hazırlık malzemesi olarak kullanılabilen Microsoft Çevrimiçi Kurslarına da yansıtılır.

Sınav İçeriğine aşina olun-Sertifikanızı seçtikten sonra, bir sonraki adım sınav formatını anlamaktır. Microsoft’un web sitesindeki her sınav sayfası, bu sınav için “Ölçülen Becerileri”, her konudan gelen soru sayısını, ağırlığını vb. Listeler. Bu liste, biçim değişikliği veya tüm Microsoft Sertifikaları kapsamındaki konularla güncelleştirilir ve böylece adayın incelenecek uygun içerik / konulara odaklanmasına yardımcı olur.Sınav sayfası, sınava hazırlanmanıza yardımcı olacak mevcut tüm eğitim ve kursları bile listeler.

Soru türlerini bilme – Microsoft Sertifikalı bir Profesyonel olmak için adayın her sertifika sınavı için sorulan soru türlerini bilmesi gerekir.Sınav sırasında sorulacak soru türlerini anlamak, hazırlanmanızı kolaylaştıracaktır. Microsoft Sertifika Kursları bu konuda ayrıntılı bilgi verir.

Uygulamalı deneyim-Uygulamalı deneyim, hemen hemen her Microsoft Sertifika Sınavı hazırlığında, özellikle daha yüksek, ‘profesyonel’ veya ‘uzman’ dereceli sertifikalarda hayati öneme sahiptir.Microsoft, her zamanki gibi, öğrendiğiniz her şey üzerinde çalışmak ve pratik yapmak için size bol miktarda ücretsiz uygulamalı öğrenme modülü sağlayarak kafanızdaki çiviyi vurur. Sanal alan kurmak ve uygulamalı deneyimlerle çeşitli kavramları öğrenmek için 12 aylık ücretsiz Azure hizmetleri almak üzere Azure Ücretsiz Hesabına da kaydolabilirsiniz.

Microsoft Sertifika Kursları da dahil olmak üzere tüm Microsoft Azure Dokümanları (Microsoft Çevrimiçi Kursları), Azure hizmetleri ve bunların nasıl çalıştığı hakkında ayrıntılı belgeler içerir.Bu, mevcut Azure profesyonelleri için hazır bir hesaplayıcı olarak sunulur.

Azure video kurslarını ve diğer kullanılabilir eğitimleri izleyin-Belirli Azure eğitimlerini sağlayan birçok çevrimiçi video kursu web’de kullanılabilir.Bu videoları izlemek size sınavı daha iyi anlamanızı sağlayacak ve sınava hazırlanmanıza ve yazmanıza yardımcı olacaktır. Microsoft Sertifika Eğitimi, bu yolu takip etmek isteyenler için çeşitli kaynaklardan da edinilebilir.

Uygulama sınavlarına oturun-Azure’un sertifika sınavlarının çoğunda web sayfalarında uygulama testleri bulunur.Bunlara katılmak size hazırlıklar açısından nerede durduğunuz ve hangi konuların en çok dikkatinizi gerektirdiği hakkında bir fikir verir.

Sonuç

Uygun odaklanma, çalışma materyali ve öğrenme ile bir aday kariyerini hızla ilerletebilir ve bulut bilişim becerilerine sahip Microsoft Sertifikalı bir Profesyonel olabilir.Azure sertifikalı profesyoneller, daha iyi ve daha tatmin edici kariyer fırsatlarının yanı sıra piyasa değerlerinin hızla yükseldiğini görmeyi bekleyebilirler. İşletmelerin çoğunluğu buluta geçerken, nitelikli Azure profesyonellerine olan talep yalnızca artacaktır. Microsoft’un ayak izlerini takip ederek, düzgün bir şekilde döşenen yol, profesyonellerin daha yeni alanlara girmelerine ve kariyerlerinde gelişmelerine yardımcı olabilir.

Okuma için teşekkür ederiz!

Bu yazıyı beğendiyseniz, bunlara da göz atın:


Başa dön tuşu