Donanım

Yeni bir Şirket Kurmayı mı düşünüyorsun ? Bir Kaç Şey Düşünün İçin Burada

Mesaj Menüsü ve Detaylar.

  • Start-UpCosts Başa Çıkabilir Misin ?
  • Başlangıç Know-upCosts
  • Piyasayı Tanıyın
  • Yeni bir işe başlamak
  • Kapsamlı bir Araştırma Yapın
  • Yasal konularla güncel kalın
  • Bir işletmeye sahip olmanın Risklerini Bilir:
  • Yeni Çalışanları İşe Alırken Dikkatli Olun
  • Dolandırıcılara ve Dolandırıcılara karşı Tetikte Olun

Kelimeler: 1225

Okuma süresi: ~ 5 dakika

Eğer sen oldum düşünürsek bir başlangıç, yeni bir iş, senin için tebrik etti.Kendi küçük işletmenizi kurmak heyecan verici ve ödüllendirici bir deneyim olabilir. Her başlangıç başarılı olmayacak olsa da, başarıya zemin hazırlamaya başlarken düşünmeniz gereken birkaç şey var.

Start-UpCosts Başa Çıkabilir Misin ?

Her zaman yeni bir işe başlamanın zaman aldığını ve çoğu zaman yerden kalkana kadar yalnızca reklamlara biraz para harcamayı içerdiğini unutmayın.Tüm bunlar iyice araştırılmalıdır, böylece başladığınızda sürpriz olmaz.

Şirketinizi yönetmekle ilgili tüm masrafları bildiğinizden emin olun. İşletmenize başlamadan önce her şeyi göz önünde bulundurmazsanız, yolun aşağısında beklenmeyen birçok maliyet olabilir.Sadece elektrik veya sarf malzemeleri gibi ek yükün ne kadara mal olacağını değil, aynı zamanda çalışanları işe almanın ve gerekirse yenilemenin ne kadara mal olacağını da düşünün. Bu faktörler dikkate sonra çok para finansmanı için başlangıç ve seçenekleri fonu için ihtiyacınız olacak ne kadar belirler.

Kredi puanınız, nasıl yönettiğinize bağlı olarak bir avantaj veya dezavantaj olabilir. Kredi puanınız tatmin edici olmasa bile, yine de kötü kredi için en iyi kişisel kredileri araştırabilir ve yönetebileceğinizi seçebilirsiniz. Geri ödeme koşullarının uygun olduğundan emin olun.Mümkünse, size daha fazla hareket özgürlüğü sağlamak için esnek geri ödeme seçeneklerine sahip krediler arayın. Bu aynı zamanda gelecekte şirketinize fayda sağlayacak kredi puanınızı iyileştirmek için mükemmel bir fırsattır.

Başlangıç Know-upCosts

Bunlar genellikle reklam, mobilya, ekipman (belki de endüstriye bağlı olarak), ofis alanı (gerekirse), sigorta (sağlık, sorumluluk vb.Dahil olmak üzere işletmenizi çalıştırmak ve çalıştırmak için gereken şeylerdir.), izinler (belirli endüstriler için) ve işletmeniz için geçerli olabilecek diğer öğeler.Başladığınız iş türüne bağlı olarak, çeşitli masraflara maruz kalabilirsiniz, bu nedenle tam olarak neye ihtiyacınız olacağını belirlemenize yardımcı olabilecek bir muhasebeci bulmak çok önemlidir.

Piyasayı Tanıyın

İşinize başlamak için atlamadan önce ödevinizi yapın ve yerel pazarda ne tür bir rekabetle karşılaşabileceğinizi öğrenin.Bazı çevrimiçi araştırmalar yapın veya ilgilendikleri seviyeyi ölçerken sunmayı düşündüğünüz ürün veya hizmet hakkında insanlarla konuşmak için bir pazar araştırması firması kiralayın. Zaten güçlü bir rekabet varsa, yeni rakiplerin karlarını azaltmalarına izin vermeden bunu nasıl koruyabileceklerine bakın. Aynı yerde aynı iş türüne sahip olmakla ilgili potansiyel dezavantajlar veya yasal sorunlar da olabilir. İşletmenize başlamadan önce bunların farkında olduğunuzdan emin olun.

Bölgenizde veya sektörünüzde çok fazla rekabet yoksa, pazarda yeni olduğunuz için rekabet avantajınız olabilir. Eğer bu durum, emin ol sen hazır almak rakiplerimizin kim olabilir deneyin kesmek içine senin potansiyel kar yaparak zor da müşteriler için tercih kendi şirketi üzerinden senin.Şirketler bunu, daha düşük fiyatlar, daha iyi garantiler/hizmet seçenekleri ve gelecek vaat eden yeni bir şirketin eşleşmesi zor olacak diğer teşvikler de dahil olmak üzere çeşitli şekillerde yaparlar.Böyle bir durum için artık gelir ve tasarruflar oluşturmak için uzun yıllar harcadıkları sürece.

Hayattaki çoğu şey gibi, muhtemelen bir miktar rekabet olacaktır, ancak sağlamaya karar verdiğiniz şey ve nasıl sunulduğu tüm farkı yaratabilir.Yapmak istediğiniz son şey, pazarda zaten güçlü bir dayanak oluşturmuş biriyle rekabet etmek veya kafa kafaya gitmek için çok fazla yakalanmaktır.

Kapsamlı bir Araştırma Yapın

Kapsamlı bir Araştırma Yapın

Bir kez pazar değerlendirdi ve bu iş için bir oda vardır, ürün veya hizmet araştırma başlatmak ve belirli bir ürün veya hizmet sağlanması ile gelebilecek herhangi bir olası yasal sorunlar öğrenebilirsiniz hissediyorum var. Ortaya çıkmaları durumunda bunları halledebildiğinizden emin olun.

Sektörünüzle ilgili diğer şirketleri araştırdığınızdan emin olun, böylece girişiminiz sırasında ne tür bir rekabetin ortaya çıkabileceğini bilirsiniz. Pazarlama ve reklamcılığa tonlarca para yatırmak istemezsiniz, yalnızca rekabet nedeniyle kar elde edemeyeceğinizi bulmak için.

Şirketinizi kurmadan önce ne tür bir başlangıç sermayesine ihtiyaç duyulacağını bilmeniz için işinizi günlük olarak yürütmenin yanı sıra pazarlama maliyetini de araştırdığınızdan emin olun.İş kapılarınızı açmadan önce ne kadar paraya ihtiyaç duyulduğuna dair bir yanlış anlaşılma olursa, sizi iflas ettirebilecek veya yatırımınızdan para kaybetmenize neden olabilecek sürprizlerden kaçınmak istersiniz.

Yasal konularla güncel kalın

Seçtiğiniz konum, diğer işletmelere izin verilmeyen bir bölgedeyse veya yayalar, trafik veya başka sayısız nedenden dolayı sorunlara neden olacaksa, bazı alanların imar sorunları olabilir.İşinizi kurmaya başlamadan önce tüm bu faktörlerin dikkate alındığından emin olun.

Ayrıca, yasal adımları mahkemeye birini almak gerekir atılmıştır emin kirli iş uygulamaları istihdam, şirket ile ilgili çalışanların veya diğer insanların çalmak, hızlı bir şekilde ele değilse, size zaman ve para mal olabilir veya iş ve benzeri şeyler size ait herhangi bir özellik için fiziksel zarar verme gibi el altından bir şey denemeliler olun.Bu adımı yalnızca gerçek bir tehdit oluşması durumunda göz önünde bulundurun.

Bir işletmeye sahip olmanın Risklerini Bilir:

Her fikir başarılı olmaz; aslında, çoğu hiç ortaya çıkmaz.Fikriniz hemen zirveye çıkmazsa, yolunuza çıkan herhangi bir başarısızlığa veya zorluğa katlanmaya istekli olmalısınız. Tahmin edilemezlik cesaret kırıcı olabilir… ama bunu neden en başta başlattığını hatırla ve devam et!

Yanlış yere sahip olmak gibi bir şey bile sana pahalıya patlayabilir. Eğer senin iş alanında insanlar yok ben olmak istiyorum, onlar olabilir seçmek için dükkanı başka bir yerde. Doğru yerde olduğunuzdan emin olun!

Yeni Çalışanları İşe Alırken Dikkatli Olun

İlişkiden kimin faydalanmaya çalışacağını asla bilemezsin.Kendinizi korumanın en iyi yolu, birisini işe almadan önce araştırma yapmaktır, böylece birisinin kendisine atadığınız görevlerle başa çıkıp çıkamayacağını daha iyi değerlendirebilirsiniz.

Dolandırıcılara ve Dolandırıcılara karşı Tetikte Olun

Bu günlerde, sizin ve işletmenizle ilgili her bilgiyi internette bulmak için kötü niyetli biri için gerçekten çok kolay… bu da onların şirketinizden (veya başkalarından) olduklarını iddia eden e-postalar göndermeye başlaması kadar kolay olduğu anlamına geliyor.kişisel bilgilerinizi çalmak umuduyla.

Yeni bir iş açmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var.Piyasayı ve rekabeti değerlendirdiğinizden, ürününüzü veya hizmetinizi kapsamlı bir şekilde araştırdığınızdan ve işinizi yürütürken ortaya çıkabilecek yasal sorunların farkında olduğunuzdan emin olun. Ayrıca, pazarlama maliyetleriniz ve başlangıç sermayeniz hakkında iyi bir fikre sahip olduğunuzdan emin olun, böylece işe açılma zamanı geldiğinde hoş olmayan sürprizler olmaz. Bu uzun vadeli bir girişim ise masrafları takip etmek çok önemlidir, bu nedenle her şeyin en baştan sorunsuz çalışmasını sağlamak için başlarken tüm bunları aklınızda bulundurun.

Okuma için teşekkür ederiz!

Bu yazıyı beğendiyseniz, bunlara da göz atın:


Başa dön tuşu