Genel

Bir Ev Yarış Simülatörü Kurulumu Nedir ve Nasıl Yapılandırılır?

Mesaj Menüsü ve Detaylar.

 • Bir Ev Yarış Simülatörü Kurmanın Yolları
 • Bir Yarış Simülatörü Kurarken Düşünmeniz gereken altı Şey
 • Evde bir yarış simülatörü kurmadan önce düşünmeniz gereken en önemli şeyler.
 • Son Düşünceler

1184 kelime

5 dakikalık okuma

Birçoğumuzun yarış arabası sürücüsü olmasını iki faktör engelliyor: büyük miktarda para ve doğal yetenek.Yarış, muhtemelen birincinin bolluğunun ikincisinin eksikliğini telafi edebileceği tek oyundur.

Esports gün geçtikçe çok daha popüler hale geldikçe, yarış simülatörlerinin daha popüler hale gelmesi şaşırtıcı değil.Yarış simülatörleri, profesyonel yarışçılar tarafından, sürüş pratiği yapmak ve pist bilgisi kazanmak için Formula’ya kadar kullanılır.

F1 Esports Serisi gibi profesyonel çevrimiçi çok oyunculu yarış ligleri de var.Gerçekten yetenekli sim yarışçıları gerçek dünya yarışları için işe alındığından, bu heyecan verici ve nispeten yeni hobiye katılmak için bir tekerleğe ve pedallara yatırım yapmak isteyebilirsiniz.

Bir Ev Yarış Simülatörü Kurmanın Yolları

Bunun için iki seçenek vardır you.To başlamak için, piyasada seçim yapabileceğiniz çok çeşitli yarış simülasyon kuleleri bulunmaktadır. Trak Racer, bütçenize ve ihtiyaçlarınıza bağlı olarak en iyi yarış kulelerinden bazılarını sunar ve yarış arabası sürücüsü günlerinizi yaşamaya başlamanız için iyi bir tek durak çözüm olabilir.

Yeni başlayan biri değilseniz ve kurulumu kendiniz yapmak istiyorsanız, biraz yaparak başlayabilirsiniz research.It bu, spora katılımınızı artıracak ve mekanizmayı daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

Bir Yarış Simülatörü Kurarken Düşünmeniz gereken altı Şey

Evde bir yarış simülatörü kurmadan önce düşünmeniz gereken en önemli şeyler.

Evde Bir Yarış Simülatörü Kurmadan Önce, Göz Önünde Bulundurmanız Gereken Başlıca Şeyler Şunlardır.

 1. Yarış Simülatörü Kurulumunun Bileşenleri

Evrensel bir yarış simülatörü konsolu diye bir şey yoktur.”Ev yarış simülatörü” ifadesi kullanıldığında, genellikle aşağıdakilerden birini ifade eder:

 • Gerekli özelliklere sahip bir bilgisayar (daha sonra bunun hakkında daha fazla bilgi).
 • Direksiyon simidi, vites değiştirici ve pedallar.
 • Kokpit olarak da bilinen bir yarış simülasyon kutusu.
 • Bir veya daha fazla ekran.
 • Hareket için bir simülatör (isteğe bağlı ve üst düzey).

Her şeyi bir kerede satın almanız gerekmez. Daha önce de belirtildiği gibi, sadece bir PC ve bir gamepad ile başlayabilirsiniz.Ardından, iş istasyonunuzda, sadece bir tekerlek ve pedallar takın. Bir çerçeve (veya kabin) sipariş etmeye hazır olduğunuzda bu dişliyi hareket ettirebilirsiniz.

Bileşenler yaklaşımı ile giderseniz, daha sonra değiştirilmesi gereken zayıf bileşenleri satın almak yerine yarış simülatörü yapınızın uygun alt bileşenlerini satın aldığınızdan emin olabilirsiniz.

Ancak, sadece ayak parmaklarınızı içeri sokmak istiyorsanız, bu bütçede iyi bir seçenektir.

 1. Bilgisayarınızı Yapılandırma

Makine ne kadar karmaşık olursa olsun, yarış simülasyonunu çalıştırmak için kullandığınız bilgisayar, deneyimin ne kadar hassas olacağına karar vermede hayati öneme sahiptir.İnsanlar genellikle sım bilgisayarlarına atıfta bulunurken GPU gücüne atıfta bulunma hatasını yaparlar. Geleneksel video oyunları söz konusu olduğunda bu rasyonel ve makul bir yaklaşımdır.

Simülasyon yazılımı ise video oyun yazılımından çok farklıdır.Video oyunları gerçekliği simüle ederken, simülasyonlar, adından da anlaşılacağı gibi, gerçekliği doğru bir şekilde simüle etmeye çalışır. Bu, fiziksel simülasyona ve yapay zekaya öncelik verildiği anlamına gelir.

Sonuç olarak, race sım PC’niz RAM ve İşlemci Çekirdeklerini diğer tüm faktörlere göre önceliklendirmelidir. İlgilendiğiniz belirli yarış simülasyon yazılımı için önerilen özellikleri birincil rehberiniz olarak kullanmalısınız.Kurulumunuza her para harcadığınızda işlemci gücüne ve belleğe öncelik verin.

 1. Mevcut Tekerlek Tipleri

Yarış tekerleği, herhangi bir iyi simülatör kurulumunun kalbinde yer almaktadır.Çeşitli fiyat noktalarında çok çeşitli tekerlekler mevcuttur, bu nedenle gerekli miktarı harcarsanız aradığınızı bulabileceksiniz.

Genellikle bu yarış tekerlekleri, tekerleğe direksiyon girişlerine direnç kazandıran “kuvvet geri bildirimi” oluşturmak için bir kayış tahrik sistemi kullanır. Üst düzey tekerlekler daha fazla kuvvet geri bildirimi alacak ve böylece daha gerçekçi bir sürüş deneyimi sağlayacaktır.Bazı giriş seviyesi tekerlekler daha az torka sahip olabilir ve aynı zamanda etkileşime girmez. Bu tekerleklerin fiyatı 150 ila 600 dolar arasında değişiyor.

Bir simülatör kurulumuna gerçekten çok para harcamak istiyorsanız, doğrudan bir tahrik tekerleği alabilirsiniz.Bu tekerlekler, güçlü bir elektronik servo motora ve orijinal bir yarış arabasıyla hizalanmış hızlı serbest bırakma mekanizmasına sahip çıkarılabilir bir direksiyon simidine sahiptir. Bu, oyuncuların çeşitli şekil ve boyutlardaki tekerlekleri değiştirmelerini sağlar. Bu tekerlekler en gerçekçi kuvvet geri besleme gücüne sahiptir, ancak genellikle 1.000 $veya daha fazladır.

 1. Peki ya Pedallar ve Vites Topuzu?

Birçok tüketici tekerleği, hem tekerleği hem de pedal setini içeren bir ” paket” halinde gelir.Daha düşük fiyatlı tekerlekler (150 $ ‘ dan az) genellikle sadece gaz ve frenli plastik pedallara sahip olacaktır.

Bununla birlikte, fiyat ölçeğini yükselttiğinizde, pedallar üstün kaliteli bir vibe için plastik ve metal karışımından hazırlanmış olabilir veya tamamen metalden yapılmış olabilir.

Bu pedal setleri, daldırmayı artırmak için manuel vites değiştirici ile birlikte kullanılabilen üçüncü bir debriyaj pedalı içerebilir.Manuel vites değiştirici her zaman pakete dahil değildir ve ayrı olarak satın alınmalıdır.

 1. Çerçeve Hayati Önem Taşıyor

Çerçeve veya kokpit, bir ev yarış simülasyonunun merkezidir. Yarış simülasyon çizelgeleri en temel çözümdür.Direksiyon simidini, vites değiştiriciyi ve pedalları sabitlemek için kullanılırlar. Bazı durumlarda bir vitrin standına sahip olabilirler, ancak bu tür çerçevelerin arkasındaki konsept, onlara gerçekten ihtiyacınız olduğunda onları ortaya çıkarmak ve yapmadığınızda saklamaktır.

Mevcut televizyonunuzu veya monitörünüzü ve koltuğunuzu kullanmaya devam edeceksiniz.Bu, yarış simülatörünüz için özel bir zemin alanına sahip olmak ile normal oyun veya bilgisayar çalışma alanınızla paylaşmak zorunda olmak arasında büyük bir uzlaşmadır.

Simüle edilmiş bir yarış kokpiti tamamen yeni bir daldırma seviyesi ekler.Daha etkileşimli bir deneyim için ideal bir yer seçmelisiniz. Bazı tesisler bir bilgisayar monitörü yuvası içerebilir, ancak söz konusu kabin için ayrı bir monitör yuvası satın almanız gerekir.

 1. Her şeyi Başarmak için Hareket Simülasyonunu Kullanın

Gerçekten en iyi ev yarış simülasyonu deneyimini yaşamak istiyorsanız, hareket teçhizatı olarak da bilinen bir hareket simülatörüne yatırım yapmayı düşünmelisiniz.Onlar, ancak, pahalı olabilir.

Ayrıca, gelecekteki bir hareket platformu için hazırlıklı olmak istiyorsanız, baştan birlikte çalışabilir bir kabine yatırım yapmanız gerekir.

Peki, bu hareketli platformlar neyin peşinde?Kesin yetenekler modele göre değişir, ancak hepsi titizlikle yeniden oluşturulur:

 • Vücudun hareketi
 • Yol dokusu ve titreşim
 • Hız, hızlanma ve kırılma değişiklikleri
 • Çarpışma

Bu mekanizmaların yaratabileceği yanılsama dijital voodoo’ya benzer, ancak uygun kokpit ve yazılımla birleştirildiğinde tamamen sürükleyici olabilir.

Son Düşünceler

Sım yarış kulelerinin büyük bir yüzdesi, uyumlu oldukları sürece değiştirilebilen veya yükseltilebilen ayrı parçalar, parçalar ve bileşenlerle modülerdir.

Ayak parmaklarınızı bir servet harcamadan sim yarış dünyasına daldırmak istiyorsanız, bu spora olan coşkunuz arttıkça zamanla yükseltilebilecek daha makul fiyatlı bir teçhizat satın almanızı öneririz.

Umarım evde bir yarış simülatörü kurup yapılandırırken eğlenirsiniz.

Okuma için teşekkür ederiz!

Bu yazıyı beğendiyseniz, bunlara da göz atın:


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu