İnceleme

Cashero, Tasarruflarınızı Koymak için en iyi Yerleri nasıl sağlar?

Mesaj Menüsü ve Detaylar.

  • Cashero’nun Düzenli Tasarruf Hesabı
  • Cashero’nun Yüksek Getirili Tasarruf Hesapları Sizin için Nasıl Çalışır?
  • Cashero’nun Mevduat Sertifikaları (CDs) Hesabı
  • Düşük Riskli Para Piyasası Hesaplarına İlişkin
  • Cashero’nun Özel Tasarruf Hesapları Hedeflerinize Ulaşmanıza Nasıl Yardımcı Olur?
  • Tasarruflarınızdan kar elde edin!
  • Neden para biriktirmelisin?

1000 kelime

4 dakikalık okuma

İlk tasarruf zihniyetine sahip olmak, zor kazandıklarınız için yapılacak en iyi şeylerden biridir money.It bunun için çalıştıktan sonra paranın sizin için çalışmasına izin vermek ihtiyatlıdır. Tasarruf için bir kenara para koyduğunuzda, faiz kazanır. Ayrıca, tasarruflarınızı kaybetme olasılığı genellikle düşüktür.

Peki, tasarruflarınızı sizin için faiz kazanmak için nereye koyabilirsiniz?Tasarruf ederek geleceğinizi güvence altına alabilirsiniz. Bu yatırımlar çeşitli riskler taşır.Nasıl olursa olsun, fikir yavaş yavaş paranızı büyütmektir. Çoğu durumda tasarruf çok az risk oluşturur veya hiç risk oluşturmaz.

Bugün, faiz kazanmak için paranızı saklayabileceğiniz çeşitli tasarruf hesapları var.İşte paranızı yatırmanız için en iyi beş yer:

Cashero’nun Düzenli Tasarruf Hesabı

Tasarrufları düşündüğünüzde, küçük başlamayı düşünün. Bu durumda, düzenli bir tasarruf hesabı açarak başlayın.Tasarruf hesapları öncelikle bankalar aracılığıyla kullanılabilir, ancak kredi birlikleri aracılığıyla da kullanılabilir. Sonuç olarak, bu iki konumdan birinde bir tasarruf hesabı açabilir ve fonlarınızı oraya yatırabilirsiniz.

Bir tasarruf hesabındaki para güvenlidir ve düşük riskle birlikte gelir. Federal mevduat sigorta şirketi (FDIC) tasarrufları sigortalar, böylece sabit kazanılan paranızı kaybetme konusunda çok az endişe vardır.Para, siz çekene kadar belirtilen süre boyunca finans kurumu tarafından tutulur.

Cashero’nun Yüksek Getirili Tasarruf Hesapları Sizin için Nasıl Çalışır?

Paranızla faiz kazanmak için yüksek getirili bir tasarruf hesabı da açabilirsiniz.Bu hesap, geleneksel bir tasarruf hesabından daha yüksek getiri sağlar.Ancak, bu yüksek getirilere hak kazanmak için büyük bir ilk para yatırma işlemi yapmanız gerekebilir. Diğer tasarruf hesaplarında olduğu gibi fonlara erişim kısıtlanabilir.

Çoğu finansal kurumda, özellikle mevcut hesapları olan sadık ve değerli müşteriler için yüksek getirili bir tasarruf hesabı mevcuttur. Ancak, sen-ebilmek çevresinde alışveriş için en iyi oranları piyasa için iyi bir dönüş üzerinde tasarruf.Bu teknoloji ve internet çağında çevrimiçi tasarruf hesaplarıyla çalışabilirsiniz.

Cashero’nun Mevduat Sertifikaları (CDs) Hesabı

Mevduat hesaplarının sertifikaları kredi birliklerinde ve konvansiyonel bankalarda da mevcuttur.Ayrıca sigortalıdırlar, bu da onları mükemmel bir yatırım yapar. Ayrıca, normal tasarruflardan daha yüksek faiz oranlarına sahiptirler. Bu avantajlar, uzun bir süre boyunca büyük meblağlar yatırırsanız kullanılabilir.

Paranızı bir CD hesabına yatırmaya karar verdiğinizde, vadeye kadar beklemeniz gerekir.Tasarruf planından çekilirseniz, faizin bir kısmını kaybedersiniz. CD tasarrufları genellikle altı ay, bir yıl veya beş yıl sürer.

Düşük Riskli Para Piyasası Hesaplarına İlişkin

Düşük Riskli Para Piyasası Hesapları Hakkında

Paranızla faiz kazanmak için bir para piyasası hesabı açın.Bu, düşük riskli menkul kıymet yatırımlarına odaklanan bir yatırım fonu türüdür. Para piyasası fonları, orada bulacağınız en düşük riskli fonlar arasındadır.Kısa vadeli yatırımlara benzerler.Nasıl olursa olsun, benzer faiz getirileri beklemelisiniz.

Para piyasası fonları, Menkul Kıymetler Borsası Komisyonları aracılığıyla düzenlenen ve FDIC tarafından sigortalanmayan tasarruf seçenekleri sunar. Para piyasası fonları çoğu bankada, aracı kurumlarda ve yatırım fonlarında mevcuttur.Yine, hiçbir faiz oranı garanti edilmez ve kazançlar yüksek performanslı bir para piyasası fonunun araştırılmasına ve seçilmesine bağlıdır.

Cashero’nun Özel Tasarruf Hesapları Hedeflerinize Ulaşmanıza Nasıl Yardımcı Olur?

Özel bir tasarruf hesabı, belirli hedeflere bağlı bir para tasarrufu hesabıdır. Harcamak istemediğiniz paraya faiz kazanmak yerine belirli bir şey için tasarruf edersiniz.Bu özel tasarruf hesapları bazen bir hedeften ziyade belirli kişiler etrafında tasarlanır. Tipik uzmanlık tasarruf hesapları arasında bir çocuğun tasarruf hesabı açılması, öğrenci tasarrufları veya vesayet tasarruf hesapları bulunur.Tasarruflarınızı belirli bir hedefe veya bireye yönlendirebilirsiniz. Bu hesaplar yatırım firmalarında, kredi birliklerinde, aracı kurumlarda ve geleneksel bankalarda açılabilir.

Tasarruflarınızdan kar elde edin!

Paranın sizin için çalışmasına izin vermenin birçok yolu vardır. Tasarruflarınızla faiz kazanmak, ihtiyacınız olan tüm para için çalışmak yerine pasif gelir elde etmenin kesin bir yoludur.Paradan tasarruf etmek ve servetinizi artırmak için bu yerleri kullanın!

Neden para biriktirmelisin?

Tasarruf edebilmek size özgürlük verebilir

Para için belirli bir hedefiniz yoksa, paranızın bir kısmını bir tasarruf hesabına yatırmak zor olabilir. Bugün istediğini harcamak, sonraya saklamaktan daha kolay değil mi? Paradan tasarruf etmenin birçok nedeni arasında, şu anda ne için tasarruf ettiğinizi bilmeseniz bile, gelecekte tasarruf etmek istediğiniz bir şey bulabilmenizdir.Hayatta pek çok seçeneğiniz var: yeni bir araba satın alabilir, yeni bir ev inşa edebilir veya çocuğunuzu üniversiteye gönderebilirsiniz. Acil durumlar ve beklenmedik masraflar durumunda biraz nakit ayırmanız da çok önemlidir.

Her şey kendi esnekliğiniz ve yaşam seçiminizle ilgili.Bankada paranız olduğunda, stres olmadan istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Maaş çekine bağımlı olduğunuz için belirli bir pozisyonda veya durumda sıkışmış hissetmek yerine paradan tasarruf ederseniz nasıl hissedeceğinizi düşünün.

Finansal hedefleriniz ne kadar tasarruf etmeniz gerektiğini belirleyecektir.Bir yıl boyunca seyahat etmek gibi belirli bir hedef belirlemek isteyebilirsiniz. Bu süre zarfında çalışmayı düşünmüyorsanız, seyahat masraflarınızı ve normal yaşam masraflarınızı karşılamak için ne kadar paraya ihtiyacınız olacağını tahmin etmelisiniz.

Örneğin, tasarruftan esneklik kazanmak istediğinizi varsayalım money.In bu durumda, emeklilik ve acil durum fonu dışında ne kadar tasarruf edebileceğinize bağlı olarak her ay belirli bir miktar ayırabilirsiniz (ipucu: tasarruflarınızı otomatikleştirin).

Hesaplanan riskleri almak tasarrufun bir yararıdır

Hesaplanan riskleri daha az stresle almanızı sağlayacak nakit rezervleri oluşturmak için para biriktirmek çok önemlidir. Tasarruflarınız yoksa tutkularınızı takip etmeyi zorlaştırabilir.Kendi işinizi kurmak bir örnektir. Küçük bir işletme kurmak için finansal desteğe ihtiyacınız olacak.

Okuma için teşekkür ederiz!

Bu yazıyı beğendiyseniz, bunlara da göz atın:


Başa dön tuşu