Trend

Cryptocurrency Nakit Yerine Geçebilir?

Lütfen menüyü ve ayrıntıları gönderin.

966 kelime

4 dakikalık okuma

Son birkaç yılda sanal para birimi patlaması yaşandı ve bitcoin neredeyse sürekli olarak sıralamada zirveye çıktı. Geçen yıl, bitcoin, kripto para birimi endüstrisinin değerinin büyük bir kısmına katkıda bulundu. Ethereum ve XRP gibi diğer alternatifler, bu yeni yıla girerken değerlerini birkaç kez aştı.Bununla birlikte, Bitcoin tartışmasız pazar lideri olmaya devam ediyor.

Kriptoların bu artan popülaritesi nedeniyle, birkaç araştırmacı kripto para birimlerinin parayı nasıl kullandığımızda gerçekten devrim yaratıp yaratmayacağı konusunda bölünmüş durumda.Hatta bazıları geleneksel para biriminin yerini alıp alamayacağını merak ediyor.

Birkaç tahmin unsuru zaman geçtikçe kolayca değişebilir ve kripto para birimleri para kullanımında devrim yapma potansiyeline sahiptir. Nasıl görelim!

Yarın Bir Kripto Para Biriminin Beklentileri

Gelecek yıllarda fiat para sistemlerinin aşılmasının olası sonuçları ile çok sayıda rapor yayınlandı.Merkezi olmayan ve kontrolsüz doğası nedeniyle, kriptoların çarpıtılması fiat para biriminden çok daha zordur. Merkezi olmayan ve denetlenmeyen doğası nedeniyle, birçoğu temel kazançlar için kağıt paradan daha sağlam destek sağlar.

Kripto para biriminizi dijital hediye kartlarına dönüştürmenize ve bunlar aracılığıyla işlem yapmanıza yardımcı olan Coingate gibi farklı programlar ve ödeme ağ geçidi platformları bile bulabilirsiniz.Ayrıca, bu tür ödeme ağ geçitlerini web sitenize dahil ederek, günlük işlemlerinizde ödeme olarak kripto para birimlerini kabul edebilirsiniz.

Bu, firmaların müşterilerine hizmet vermesine izin verirken daha az maliyet düşüşüne neden olabilir better.In genel olarak, bu tür platformlar insanların Amazon ve Starbucks gibi tanınmış popüler işletmelerden ve satış noktalarından kripto hediye kartı alışverişinde bulunmalarını sağlar.

Nakit Yerine Kripto Varlıklarının Olası Sorunları

Geleneksel parayı kripto ile değiştirmeyi düşündüğümüzde, birkaç önemli sorunla karşılaşılabilir. İşlev açısından, kripto para birimleri banknotları hızla aşabilir.Uygun şekilde ele alınmadığı takdirde değer kaybedebilecek geleneksel para birimlerinin aksine. Kripto para birimleri tamamen devralırsa, dünyanın geri kalanını uyum sağlamaya zorlayan devrimci bir sistemin kurulmasına yardımcı olabilirler.

Ancak, döviz kayması boyunca diğer kaçınılmaz engeller ortaya çıkabilir.Örneğin, uyumsuzluğa potansiyel olarak katkıda bulunabilir ve bu da daha az mülkiyete neden olabilir. Bununla birlikte, mevcut birçok finansal firma mevcut ekonomik eğilime ayak uydurabilmek için yaklaşımlarını değiştirmeye çalışmaktadır.

Kripto Para Birimlerini Nakit Üzerinde Kullanmanın Avantajları

Kripto Para Birimlerini Nakit Üzerinde Kullanmanın Avantajları

Bazı analistler, kripto para birimine fiat paranın şüpheli olduğuna inanıyor.Bununla birlikte, sektörün sunabileceği çok şey olduğunu ancak şu anda patlamak üzere olan bir balonun içinde olduğunu garanti edebilecek birkaç hipotez sunuyorlar. Son olarak, birkaç yatırımcı kripto para birimlerinin önümüzdeki yıllarda para birimini nasıl değiştirebileceği konusunda spekülasyon yapıyor.

Bunun neden muhtemel olduğuna dair birkaç faktörü vurguladık.

Güvenli

Blockchain destekli işlemler çok güvenli ve secure.It kağıt paranın eskimiş olmasının temel nedeni budur. Kripto para birimi ile ilgili olduğunda, çok daha az olay bulabilirsiniz forgery.It öncelikle, kripto işlemlerinin yalnızca özel bir şifreleme anahtarı aracılığıyla erişilebilen bir dijital kripto cüzdanı aracılığıyla gerçekleştirilebilmesinden kaynaklanmaktadır.

Özel

Bilgi gizlidir. Bitcoin cüzdanınız herhangi bir kişisel bilgi içermediğinden kimin neyi satın aldığını kimse bilmiyor.Herkes adres bilgilerini ve bakiyeleri genel bir defterde görüntüleyebilir.

Merkeziyetçi

Kripto sisteminde merkezi bir düzenleyici otorite bulunmadığından, hiç kimse Bitcoinlerinizi alamaz veya kripto hesabınızı donduramaz.Çünkü Bitcoinler sizindir, onlar üzerinde kontrol sizde.

Enflasyon Yok

Bununla ilişkili enflasyon yoktur.Asla 21 milyondan fazla Bitcoin ihraç edilmeyeceğinden ve hacim artışı öngörülebilir olduğundan, keyfi olarak basılamaz ve fiat para birimleri gibi ekonomiye enjekte edilemez.

Kumarbazlar için vergi

Vergiler her zaman buna uygulanmaz.Bazı eyaletler Bitcoin ve altcoinleri mülk, değer deposu ve hatta para birimi olarak tanıdığından, dijital varlık vergilendirmesi önemli ölçüde ilerlemiştir. Bitcoin ile kumar oynamayı düşünüyorsanız, yerel vergi yasalarınızın kazancınız veya karınız hakkında ne söylediğini anladığınızdan emin olun. Bununla birlikte, çoğu ülkede, Bitcoin büyük ölçüde düzenlenmemiştir.

Sonuç olarak, Bitcoin birçok oyuncu tarafından mükemmel bir ‘oyun parası’olarak kabul edilir.Bitcoin işlemleri, merkezi bir bankacılık sisteminden geçmedikleri için anonim ve hızlı oldukları için oyuncular arasında popülerdir.

Operasyonel 24 * 7

İzleme fonları ve holdingler için başvurduğu zaman, en finans kurumları kanun ve günde 24 saat, haftada 7 gün, uyulması gereken düzenlemeler bağlanmıştır. Bu öğe, çeşitli kripto para birimlerinin ve blok zincirlerin kabul edilmesine neden olabilir.Bankaların aksine, bu tür yenilikçi çözümlerin kapatılması gerekmez ve internet üzerinden erişilebilir.

Bu, yalnızca kurum faaliyete geçtiğinde fon elde etmenin ek sorununu ortadan kaldırır. Cryptocurrency, diğer taraftan, değil izleyin bu tür düzenlemeler. Bir hafta sonu, tatil veya sadece başka bir hafta içi olsun, kripto paralar her an her yere aktarılabilir veya kabul edilebilir.

Hızlı

Bir finans kurumu aracılığıyla fon transferi uzun zaman alabilir. Bununla birlikte, işlemin aracılarını önemli ölçüde etkileyerek işlem görevi hızlandırılabilir.Geleneksel fon transferleri birkaç saatten birkaç güne kadar sürebilirken, kripto transferleri saniyeler içinde tamamlanabilir.

Minimum İşlem Ücretleri

Genellikle finansal kurumlara bağlı bu tür finansal aracıların varlığı göz önüne alındığında, para transferlerinin ağır işlem ücretleri vardır.Bu blockchain üzerindeki işlemler, geleneksel bankacılık sistemlerinden daha ucuz olan kriptoları içerebilir. Cryptocurrency, tüm aracıları ortadan kaldırır ve bilgileri doğrudan insanlara gerçek zamanlı olarak getirir.

Kredi Kartı veya Banka Kartı Değişimi

Çok sayıda yer, aşağıdaki gibi kripto para birimlerini tanıyan değişikliklere uğramıştır bitcoin.As sonuç olarak, kripto para birimi kart sahipleri, işlem ücretlerini düşürerek bir dizi finansal aracıdan kaçınabilir.

Cryptocurrency ile Geleceği Kucaklayın

Potansiyellerine inananlar arasında geleneksel para birimlerinin yerini alan kripto para birimlerinin önemli bir olasılığı var gibi görünüyor.Sanal para biriminin benimsenmesindeki mevcut artışla birlikte, böyle bir vizyon mantıksız veya zoraki görünmüyor.

Bununla birlikte, fiat paranın değişmeden kalması önemli bir olasılıktır.Kripto para biriminin değerinin düşme olasılığı da var, ancak gerçeklik belirsizliğini koruyor.

Okuma için teşekkür ederiz!

Bu yazıyı beğendiyseniz, bunlara da göz atın:


Başa dön tuşu